Стережіться шахраїв, які використовують благодійність як засіб заробітку

03.06.2017

Стережіться шахраїв, які використовують благодійність як засіб заробітку

З кожним днем значно збільшується кількість шахраїв. Які тільки схеми не використовують вони аби нажитися на чужих людях. Чи не найбільше випадків обману зафіксовані саме у благодійній сфері. Особливо, коли це стосується збору коштів на лікування дітей, маніпулюючи довірливістю чуйних людей.

Один з таких інцидентів трапився днями у Дубні. 25 квітня у родині Сєрових сталася трагедія. Їхній трирічний син Максим обпікся окропом. Стан дитини був дуже важкий і необхідне було інтенсивне лікування. У місцевих ЗМІ, в соцмережах з’явилося чимало публікацій з проханням допомогти маленькому Максиму грішми на лікування. Подібні повідомлення містили інформацію про захворювання дитини, контактний телефон мами Іванни Сєрової, її номер телефону та банківський рахунок для пере числення коштів. Минув деякий час і в Інтернеті почали з’являтися аналогічні звернення до користувачів з проханням допомогти коштами на лікування, але реквізити банку, прізвище мами та номер телефону були вказані інші. Псевдомама Кисиличин Олена Володимирівна, поцупивши інформацію та використовуючи чужу біду, благала небайдужих про допомогу.


Дубенські журналісти спробували зв’язатись з особою за вказаним номером, але абонент не відповідав. То ж вирішили повідомити про це поліцію. Тимчасово виконувач обов’язків начальника Дубенського відділу поліції Роман Панасюк повідомив, що по даному випадку зареєструють заяву та відкриють кримінальне провадження. В рамках провадження буде встановлена особа та склад злочину. Міру відповідальності визначить суд.
Також в поліції радять: якщо вашими особистими даними скористаються аферисти, як в цьому випадку, то щоб унеможливити переведення благодійних коштів на рахунок шахраїв, необхідно зателефонувати на гарячу лінію банку. І повідомити реквізити рахунку, який використовують шахраї з метою заволодіння коштами шляхом обману. Для того, щоб був привід заблокувати рахунок, слід щоб телефонне повідомлення про його шахрайське використання надійшло декілька разів з різних номерів телефону на гарячу лінію банку.
Перш ніж перерахувати кошти на благодійність, уважно перевірте інформацію щодо отримувача коштів. Це дуже підло наживатися на хворих дітках, і шкода, що люди опускаються до такого. Адже якраз саме тої суми, яку ви не хотячи віддасте шахраям, може бракнути для лікування дитини. Рано чи пізно все одно відновиться справедливість, і винних буде покарано.

Джерело: http://03656.com.ua/

, , , , , переглядів: 697

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *