5 матусиних порад, як навчити дитину літати

09.03.2017

5 матусиних порад, як навчити дитину літати

Рекомендацій щодо виховання дітей є безліч. Кожна із них заслуговує на увагу, адже сформована на основі індивідуального досвіду батьківського досвіду. Дієвість цих рекомендацій можна перевірити не одразу, а з часом, коли дитина дорослішає і будує власне життя на основі побаченого в родині. Днями спілкувалася із мамою уже дорослої успішної за різними соціальними показниками дочки.

Розмова стосувалася зокрема й того, як же виховати дитину, яка буде чітко знати в житті свою мету, яка буде відкритою до нових знань, не соромитиметься працювати ( а така проблема в нашому суспільстві, теж згодьтеся, є).

Рівнянка Світлана виховувала доньку сама і, як і кожна мама, прагнула дати своїй дитині найкраще. Заради цього жінці доводилося багато працювати, але вона намагалася не економити час на спілкуванні з дочкою. Для себе Світлана сформувала 5 корисних порад, як виховувати дитину.

Порада 1. Дитину не можна ігнорувати. Де б ви не працювали, якою б не була зайнятість, за добу треба знайти мінімум годину часу, який ви проведете зі своєю дитиною. Це може бути гра, прогулянка, читання книги, прослуховування музики, просто розмова чи якесь спільне побутове заняття. Навіть до прибирання в будинку можна залучити маленьку дитину, вклавши їй розуміння того, що без неї мама не впорається. Маму треба підтримати.

Порада 2. Дитину треба вислухати. У кожної людини буває потреба виговоритися. Чи то з приводу якихось хвилювань, пов»язаних із роботою, навчанням, стосунками, побаченим, чи то з приводу захоплення чимось або кимось. Але якщо бачиш, що дитина схвильована, запитай у неї, що її хвилює.

Порада 3. Відсутність батьківської уваги не можна компенсовувати матеріальними речима. Коли батьки багато працюють, а дитина лишається із дідусями, бабусями, няньками, друзями, вона втрачає тонкий зв»язок із найріднішими людьми. Вона сприймає їх, як джерело матеріальних благ (подарунків, одягу, грошей), а не моральну опору та орієнтир для наслідування. Не треба купувати дітей.

Порада 4. Дитину треба навчити поважати життя батьків. Вкласти думку про те, що мама чи тато також заслуговують на власний простів, здійснення власних задумів, відпочинок.

Порада 5. Дітям не варто різати крила, змушувати їх втілювати те, що не змогли реалізувати батьки. Якщо у мами була мрія стати оперною співачкою, це абсолютно не означає, що цього самого має неодмінно хотіти донька. Треба знайомити зі світом різних хобі, видів діяльності й допомогти обрати дитині те, до чого лежатиме її душа. Немає нічого страшного у тому, що дитина вчених-біологів захоче займатися місіонерською діяльністю в далекій Африці, або займатися графіті. Важливо приймати думку та бажання Вашої кровинки. Бо найбільше, що батьки можуть дати дитині, то щира молитва за неї. Тоді дитина справді вмітиме літати.

 

Ілюстрація взята із мережі Інтернет

переглядів: 740

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *