Компліменти. Чи потрібні дитині компліменти і як їх робити

11.07.2017

Компліменти. Чи потрібні дитині компліменти і як їх робити

Мало хто дозволяє собі критикувати зовнішність дитини, адже всі діти прекрасні, а зовнішні дані не мають ніякого відношення до характеру маля і його поведінки. Але навіть якщо ми не висловлюємо критику безпосередньо, то часто висловлюємо її через інші образи, характеризуючи дитину.

Давайте розберемося, чому важливо хвалити дитину і як потрібно говорити про її зовнішність.

Компліменти

ЧИ ВАЖЛИВА ЗОВНІШНІСТЬ? Психологи стверджують, що коли ми говоримо: «Як можна порівнювати дітей? Вони ж все ще ангели! », – ми дуже кривимо душею. Насправді ж зовнішність дитини багато в чому визначає наше до неї відношення, особливо, якщо вона чужа, а не наша. Ми все одно даємо непрямі оцінки: «цікавий», «який милий», «незібраний» і т.д. Причому, зовнішність дитини при спілкуванні з нею несе для нас куди більше смислове навантаження, ніж при спілкуванні з іншими дорослими людьми. У дорослих величезну роль для нас грають індивідуальні особливості, риси характеру, наявність почуття гумору і т.д., а ось у дитини пізнавальні здібності тільки розвиваються, тому зовнішність стає важливим фактором оцінки малюка.

ЗАУВАЖЕННЯ ДЛЯ ДИТИНИ. Дорослі чоловіки в основному вже не так переймаються з приводу своєї зовнішності, а ось в дитинстві для хлопчика критика його зовнішності так само болісно сприймається, як і дівчатками. Якщо дитину критикувати, можна поселити в її душі глибокі комплекси, які залишаться на все життя. Причому, критика не обов’язково може бути прямою, яку дитина чує від вас. У розмові з одним або кумою ви можете ненароком сказати: «Він буде низеньким, як і твій чоловік. Зростом не вийшов », і ці слова вже відкладуться в голові малюка як оціночні. Будь-яку критику дитина сприймає боляче, в результаті з’являються невпевненість в собі, страхи, пригніченість і навіть замкнутість.

СУМНІВНІ КОМПЛІМЕНТИ. Існує категорія таких прізвиськ, які начебто і нешкідливі, але вказують на якийсь недолік малюка. Наприклад: «колобочок», «лапушок», «ведмедик» і т. Поки дитина зовсім маленький, вона на це не ображається. Але з часом уявлення про зовнішню красу у дитини стають більш явними. З 6-7 років важливо перестати вживати такі прізвиська, а тим більше не акцентувати на них увагу, стверджуючи, що недолік є, але ви все одно любите дитину.

ВІДСУТНІСТЬ КОМПЛІМЕНТІВ. Є тип батьків або родичів, які не можуть говорити про зовнішність серйозно, робити реальні компліменти, а тільки жартують і змінюють тему. Психологи зауважують, що ті люди, які не здатні говорити іншим щирі компліменти, хвалити, в дитинстві також були обділені ними. Наприклад, коли дівчинка запитує: «Красива у мене резинка на голові?», Їй відповідають: «Краще покажи, що в голові, уроки вивчила?», Таким чином демонструючи, що зовнішність не головне, головне – зміст. Цим батьки роблять величезну «ведмежу послугу» дітям, адже не дають розвиватися у них впевненості в собі, своєму тілі, своїй привабливості, що особливо важливо для дівчаток. Це може привести до того, що в старшому віці дитина буде соромитися свого тіла, мати комплекси, не любити купувати одяг і бентежитися на пляжі в купальнику.

Не соромтесь казати справжні, щирі компліменти, адже вони важливі дитині з самого народження!

, , , , переглядів: 963

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *