Мамо, дай мені побути дитиною!

21.02.2017

Мамо, дай мені побути дитиною!

– Ура! Я на волі!

– Чого кричиш, як навіжений! Бігом додому, на уроки скоро!

– Мамо, ну давай ще трохи побудемо на вулиці. Я так втомився, я хочу подихати. Дивися, яке сонечко!

-Я сказала додому! Пора до школи збиратися. Не забудь, що в тебе ще сьогодні репетитор….

Днями стала свідком ранкової розмови маленького хлопчика (на вигляд років 7-8) та його мами на подвір’ї спортивної школи. Ситуація загалом типова. Життєрадісна малеча хоче розважатися, а сувора мама, дбаючи про майбутнє чадо, наставляє його на шлях істинний, ратує за здоровий спосіб життя і переймається, аби дитина старанно гризла граніт науки.

Але чи зажди такі високі пориви виправдані.

Пригадаймо себе в дитячі роки. Хіба Вам не хотілося побігати по весняних калюжах, поніжитися у променях ранкового сонечка, пограти із друзями у «Наздожени мене» чи «Хатки»?! Сучасних дітей такими простенькими рухливими іграми, може, й не дуже, зацікавиш. Наслідуючи батьків, дітвора поринає у віртуальний світ, швидко навчається працювати із різними смартфонами, ай фонами і навіть веде власні ютуб-програми. Але ж пізнання цього світу через рух ніхто не скасовував. Дитині хочеться активності, насиченої гри, де можна діяти за власними правилами і, де не завше буде чіткий графік. Бо графіки, плани і дедлайни ­– «розваги» дорослих.

У матусь, які мають діток дошкільного та молодшого шкільного віку, поцікавилася, які розпорядки дня та, які види занять, вони пропонують своїм дітлахам.

Анна, мама 3-річного хлопчика:

  • Оскільки я можу повноцінно присвячувати свій час синові, то особливого розпорядку дня ми не маємо. Робимо все, залежно від бажання. Єдине, це системні заняття англійською мовою. Відколи син почав говорити, паралельно вивчаємо із ним нові поняття рідною та англійською мовою.

Ірина, мама 2-річного хлопчика та 6-річної дівчинки:

  • Розпорядок дня має бути обов’язково. Це дисциплінує дітей, робить їх відповідальнішими. Старша донька з 4 років відвідує танцювальний гурток та має репетитора з англійської мови. Основний акцент робимо на англійську мову. Стежу, аби донька відвідувала заняття не менше 3 разів на тиждень, щоб не забувалося вивчене.

Ірина, мама 7-річного хлопчика:

  • Розпорядок дня дитини залежить від можливостей батьків. Намагаюся різносторонньо розвивати сина. Воджу його у басейн, залучаю до малювання та танців. Думаю, що це дасть свої плоди у майбутньому.

Наталя, мама 3-річної дівчинки:

  • Зараз наш графік вкладається переважно у схему: «їсти-спати-гратися», але у майбутньому хочу записати дочку до музичної школи. Сама колись вчилася грати на скрипці, думаю, що й доньці це сподобається.

Турботливі мами схиляються до думки, що певний графік дитячого дня має бути, адже це дисциплінує, навчає визначати пріоритети. Але, складаючи  його, треба пам’ятати, що він повинен базуватися не тільки на можливостях батьків (часових, фінансових), але й на врахуванні того, що дитина хоче активно пізнавати світ самотужки. Дитинство – це чи не єдиний час побути безтурботним дослідником довкілля. Перевантажуючи маленьку людину різними клопотами, можна необережно це дитинство відібрати.

У всьому має бути міра!

До матеріалу додано ілюстративну картинку.

, переглядів: 393

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *