У 90-і діти на вулиці бігали «цурика», а сьогодні – стріляють «сєпарів» та женуть «хунту»

08.04.2017

У 90-і діти на вулиці бігали «цурика», а сьогодні – стріляють «сєпарів» та женуть «хунту»

 

У спальному районі Рівного лунають за вікном дитячі голоси.

– Чорний, тебе вбили! Лягай!

– Ах, ці сєпари,…. (двічі лунає нецензурна лайка)!

….

– Жени хунту, стріляй, (знову нецензурна лайка)!

– Мочи їх!!!

– Бах-бах-бах!!!

Визираю з вікна: за аркою будинку ховається хлопчик років 6.

Діалог наш приблизно такий

  • Чого так кричите?
  • Хунта наступає, мене застрелили,….., – лається хлопчина.
  • А ти хто? І чого так некрасиво говориш?
  • Я – Чорний – сєпар. Мочу хунту.
  • А хто така хунта?
  • Та воєнні. Всьо я побіг.
  • Не кричіть так.
  • Не можна, війна, там всі кричать.

Хлопчина побіг у своїх справах. На вулиці знову почулися голосні крики.

Ігри в усілякі стріляли-наздоганялки для дітвори цілком типові. На вулиці за будь-якої погоди чимало дітлахів. Надто, якщо дитину батьки не задіюють у різних гуртках за інтересами чи не проводять з нею час самостійно.

Дитячі ігри є цікавою ілюстрацією стосунків у родині, комунікативного та інтелектуального потенціалу дитини, її сприйняття себе та оточення. Спостерігаючи на манерою спілкування дитини з однолітками можна легко визначати умови, в яких вона формується, як поводиться дорослий світ навколо неї.

Є три середовища, в яких дуже добре вдається визначити, чим живе сьогодні суспільство: ринок, громадський транспорт та дитячі вуличні компанії.

За якістю продукції, ціновою політикою та купівельною спроможністю людей, можна визначити стан економіки в країні. Від рівня доходів звичайного громадянина та представлення національного продукту.

Розмови у транспорті – взагалі безцінне джерело інформації про все на світі: від якості самих перевезень, оцінки діяльності політиків, медичних проблем, культурного розвитку людей до смачних кулінарних шедеврів. Навіть одного разу «підслухала» в транспорті інформацію про одну міжнародну культурно-освітню програму, учасницею якої згодом стала.

Третє середовище часто абсолютно не цікаве дорослому світу. Хіба лишень, коли є велике бажання «поділитися власним цінним життєвим досвідом». Проте це третє середовище – найбільш чутливе до будь-яких суспільних змін. У попередніх матеріалах уже порушувала тему про те, що найбільший виховний ефект для дитини має метод власного прикладу. Дитинка, жваво пізнаючи світ, максимально наслідує манеру спілкування свого дорослого оточення, переймає стилі поведінки, руху. Ловить кожне слово, сказане у її присутності, щоб потім за відповідної ситуації, його вжити.

Дитячий світ рідко серйозно займає дорослого. Особливо він далекий від світу сильних цього. Мабуть, ситуація, коли б якийсь політичний діяч взявся вивчати спосіб мислення юного покоління, видасться смішною.

А проте, якщо уважно оцінити наповнення сучасної дитячої гри, можна зрозуміти, що болить громадянам, що обговорюють за родинною вечерею, як ставляться одне до одного, що думають про політичну ситуацію в країні.

У 90-х дітвора бігала «цурика», сьогодні «мочить хунту».

Ілюстрація підібрана з мережі Інтернет. 

, , переглядів: 738

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *