Соціальний експеремент: будинок престарілих та дитячий садок під одним дахом

15.01.2017

Соціальний експеремент: будинок престарілих та дитячий садок під одним дахом

Одна з кращих соціальних новацій століття – помістити дітей і літніх людей під одним дахом.

Providence Mount St. Vincent – соціальний центр в Сіетлі, штат Вашингтон, у якому чудово вживаються різні покоління американців: самотні бабусі та дідусі і енергійні дітлахи з дитячого садочку. У дітей є прекрасна можливість спілкуватися зі старшим поколінням, отримати масу уваги, послухати життєві розповіді, натомість для пожильців будинку престарілих  таке спілкування урізноманітнює їхнє життя, відволікає від негативу.

Соціальний центр Сіетл

 

В соціальному центрі знаходяться 400 літніх жителів,  а також декілька десятків дітей, які стали частиною програми Міжнародного Навчального центру (ILC). Компанія ILC з 1991 року надає можливість дітям і дорослим  взаємодіяти один з одним. П’ять днів на тиждень молоде покоління приходить в гості до старшого, щоб разом займатися музикою, танцями, мистецтвом, розповідати один одному історії, готувати обід і займатися іншими захоплюючими речами. У малюків, таким чином, виявляється багато люблячих бабусь і дідусів, вони краще розуміють процес дорослішання та старіння, стають більш відповідальними, а літні жителі центру знову відчувають свою потрібність, вони раді поділитися своїм досвідом і любов’ю.

Соціальний центр Сіетл

Проект став центральною темою у документальному фільмі “Present Perfect” Евана Бріггса. “Зйомки фільму в цьому дивовижному будинку дозволили мені подивитися новими очима на те, як такі різні покоління, роз’єднані прірвою років, стали єдиним цілим, одним суспільством. Знайомлячись з приголомшливими жителями Providence Mount, я зрозумів, як багато ми всі втрачаємо, залишаючи цих літніх людей доживати свої дні на самоті. “

Соціальний проект

Джерело: http: pixel.in.ua

, , , переглядів: 237