Топ-7 негативних факторів, що впливають на перебіг вагітності

21.07.2017

Топ-7 негативних факторів, що впливають на перебіг вагітності

На просторах інтернету, у фаховій літературі, та й загалом – від оточуючих досвідчених мам, можна почути ряд обмежень майбутнім мамам, дотримуючись яких, вагітні дбають про нормальний перебіг вагітності та здоров’я свого малюка.

заборони вагітним

Топ-7 ворогів здоров’я ненародженого маляти:

1. Куріння. Вагітним категорично заборонено куріння. Варто уникати людей, які  взагалі палять. Небезпека куріння під час вагітності полягає в тому, що нікотин може викликати різні відхилення у розвитку внутрішніх органів дитини. Часто у жінок, які палять, трапляються викидні. Не варто зайвий раз говорити про те, що алкоголь і наркотики також категорично заборонені вагітним через їх згубний вплив на здоров’я матері і дитини.

заборони вагітним

2. Перевтома. Хочете народити здорового малюка? Жодних перевтом! Негативно впливають на стан здоров’я мами і малюка фізичні та моральні навантаження. Важливо під час вагітності правильно розподіляти свої сили і використовувати їх раціонально. Не намагайтеся виконати всі домашні справи самостійно. Під час вагітності заборонено піднімати вагу більше п’яти кілограм.

3. Поза під час сну. Вагітним жінкам не рекомендується спати на спині. Це пов’язано з тим, що під час сну на спині нижня порожниста вена, яка знаходитися під маткою, може стискуватися і передавлюватися. А оскільки ця вена відповідає за регуляцію припливу крові до серця від нижніх кінцівок – під час положення жінки на спині, приплив буде порушуватися.

заборони вагітним

4. Кофеїн. Майбутній матусі варто відмовитися від вживання кофеїну, оскільки він потрапляє в кров і надходить до плаценти. Плацента не затримує кофеїн і він потрапляє в кровоносну систему плоду, що, у свою чергу, призводить до проблем в роботі нервової і серцево-судинної систем дитини, відставання у розвитку і низької ваги. Те ж саме стосується і міцного чаю. Найкраще для вагітних підходять чаї на травах, зелений чай (не міцний), компоти, соки, морси.

заборони вагітним

5. Екстремальні види спорту. Вагітним протипоказані надто емоційні розваги, як наприклад, атракціони. Це пов’язано з тим, що такі розваги можуть спровокувати підвищення артеріального тиску, а це може призвести до передчасних пологів. Вагітним заборонені будь-які екстремальні види спорту.

6. Тривале перебування на сонці. Під час вагітності жінці протипоказане тривале перебування на сонці і відвідування солярію. Вплив ультрафіолетових променів на плід може викликати негативні наслідки – активізація роботи щитовидної залози, надниркових залоз, а також вироблення в організмі жінки чоловічих гормонів (з цієї причини виношування дитини може ускладнитися або взагалі перерватися).

7. Побутова хімія та ліки. Потрібно відмовитися від використання лаків для волосся, дезодорантів, парфумів, аерозолів, побутової хімії. При захворюваннях, радитись із лікарем щодо використання ліків. Вагітним жінкам більшість існуючих лікарських засобів протипоказані.

заборони вагітним

 

, , , переглядів: 1 000

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *