Вагітних закликають слідкувати за своїм здоров’ям

28.03.2017

Вагітних закликають слідкувати за своїм здоров’ям

 

Згідно з дослідженням Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ), обізнаність населення про небезпечні прояви під час вагітності є досить низькою. Респондентами у дослідженні виступали чоловіки та жінки дітородного віку які проживають на території України.

Отож, за результатами дослідження:

23% знають про мінімум три небезпечних симптоми під час вагітності;

лише 12% знають їх усі

Це призводить до того, що вагітні жінки запізно звертаються по медичну допомогу, що може спричинити ускладнення та навіть смертельні випадки. За останні роки також прослідковується тенденція до збільшення кількості передчасних пологів. 

Дитячий Фонд ООН (ЮНІСЕФ) разом із Міністерством охорони здоров’я та за підтримки Швейцарської Конфедерації проводить кампанію «Небезпечні симптоми під час вагітності» в рамках програми «Здоров’я матері та дитини» задля покращення здоров’я жінок та дітей.

Мета кампанії – збільшення рівня обізнаності серед жінок та їхніх партнерів щодо небезпечних проявів від час вагітності та своєчасного звернення до лікаря для попередження ускладнень та передчасних пологів.

Ми хочемо, щоб кожна вагітна жінка та її близькі, дізнавшись про кампанію, пам’ятали про небезпечні симптоми, що можуть виникнути під час цього надзвичайного періоду в житті, і знали, як правильно на них реагувати.

Якщо під час вагітності у вас з’явився хоча б один із небезпечних симптомів, обов’язково зверніться за допомогою до лікаря!

Сильний біль у животі 

 У разі виникнення інтенсивного болю – незалежно від терміну вагітності та місця, де болить – обов’язково зверніться до лікаря. Причини такого стану можуть бути пов’язані з вагітністю або викликані захворюваннями, що вимагають хірургічного втручання (наприклад, апендицит, ниркова колька і т.п.) або інфекційним захворюванням.

симптоми при вагітності

Раптова набряклість рук, ніг,живота чи обличчя

У чотирьох з п’яти вагітних жінок спостерігаються набряки рук чи ніг і це не є патологією. Але якщо ви помітили раптовий та прогресуючий набряк обличчя чи живота (найчастіше у 3 триместрі), негайно зверніться до лікаря. 

симптоми при вагітності

Ранній токсикоз

Ранній токсикоз найчастіше проявляється протягом 7–14 тижнів вагітності. Токсикоз супроводжується частими і тривалими блювотними позивами (до 20-25 разів на день), що можуть призводити до сильного зневоднення і виснаження організму, критичної втрати маси тіла, що сягає понад 10 кг. Також можна спостерігати підвищення температури тіла, головний біль, зниження кров’яного тиску. У випадку появи симптомів токсикозу потрібно обов’язково звернутися до лікаря. 

симптоми при вагітності

Значне підвищення артеріального тиску

Після 20 тижня вагітності може з’явитися фізіологічне підвищення артеріального тиску. Однак підвищення має бути незначним і не погіршувати загальне самопочуття жінки. Якщо ж ви спостерігаєте значне підвищення тиску, обов’язково зверніться за консультацією до лікаря.

За умови хронічної гіпертонії, яка спостерігалася ще до вагітності, та за появи таких симптомів як сильний головний біль, шум у вухах, «мушки» перед очима, нудота і блювання, негайно зверніться до лікаря.

симптоми при вагітності

Вагінальна кровотеча

Кровотеча може супроводжуватися невеликими переймами, болем, схожим з болем в період менструації, болем в попереку. Кров може бути яскраво-червоною, рожевою (дуже світлою) або мати коричневий відтінок. Навіть при легкій кровотечі під час вагітності слід обов’язково проконсультуватися з лікарем. При сильній (схожій з менструацією) кровотечі під час вагітності потрібно негайно викликати швидку допомогу. 

симптоми при вагітності

Температура 38°С і вище

У разі підвищення температури тіла до 38 °С і вище, негайно зверніться до лікаря. 

симптоми при вагітності

Джерело: safepregnancy.com.ua

, , переглядів: 483

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *