Як оплачують декретну відпустку в українських компаніях?

17.02.2017

Як оплачують декретну відпустку в українських компаніях?

За даними державної статистики, у 2016 році мінімум половина працездатного населення країни працювала неофіційно. А це означає, що оплата лікарняних, відпусток та декретних здійснюється на розсуд роботодавця. Як насправді виплачують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами в українських компаніях, дізнавався Міжнародний кадровий портал hh.ua

Декретна відпустка

Дві третини жінок, які ходили в декрет протягом останніх 5 років, стверджують, що роботодавець офіційно оформив декретну відпустку і відпустив у належний за законом термін. Іншим жінкам пощастило набагато менше. Зокрема, кожній десятій запропонували написати заяву на звільнення «за власним бажанням». Ще 6% опитаних стверджують, що за ними нібито зберегли робоче місце, але знайшли привід звільнити після виходу на роботу. І тільки 8% роботодавець запропонував альтернативний варіант – віддалену зайнятість або відпустку «за свій рахунок» з обіцянкою зберегти робоче місце.

Декретна відпустка

 

Також, як показують дані опитування, три чверті декретниць отримали виплати допомоги по вагітності та пологах офіційно і в повному обсязі. При цьому з кожною четвертою респонденткою роботодавець обійшовся не так, як того вимагає закон. Одна з десяти жінок не отримала матеріальну компенсацію від компанії. Решті допомогу по вагітності та пологах виплатили частково або повністю «в конверті».

Декретна відпустка

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua в грудні 2016 року. В опитуванні взяли участь 715 жінок з різних регіонів України, які ходили в декретну відпустку протягом останніх 5 років.

Джерело: hh.ua

, , , переглядів: 943

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *