Звернення до батьків на «ти» чи на «Ви»?

29.01.2017

Звернення до батьків на «ти» чи на «Ви»?

Зараз в молодих сім’ях часто постає запитання: Звернення на «Ви» це пережитки минулого чи прояв поваги до батьків? Мамо/тато «ти» це зближує родинні стосунки чи призводить до «пані братства» між батьками та дітьми?

звернення до батьків

З цього приводу, ми зібрали з рівненських форумів, думки рівнян:

margaritka: В нас в родині свого часу також було таке розходження. Мама вчила говорити на “Ви”, а батько на “Ти” аргументуючи тим, що ми не чужі люди. Тому, як говорять в народі, на батьків ми “тикаємо”
В родині чоловіка діти до батьків звертаються на “Ви”.
Я свого малюка також привчатиму, щоб говорив “ти”.

Pull: я впевнена,що повага виявляється не у звертанні на “ви”,а у поведінці і вчинках. і не можу навіть уявити як можна викати до найрідніших і найближчих людей. вважаю це проявом якоїсь віддаленості і відчуженості. в багатьох знайомих,там де діти до батьків викають,не спостерігала дуже теплих і довірливих стосунків між ними.

юлія28 : Також підтримую таку думку.100% правда.Ми із сестрою до батьків на ВИ …це дійсно якось відаляє…не про все можна з мамою говорити,якось не пособі ,.своїх привчила тільки на ТИ і надіюсь що так буде завжди.

Marya18: Мені за 40 . Все своє життя до БАТЬКІВ звертаюся на Ти . Діти ( яких маю троє ) також звертаються до мене з чоловіком на Ти . Батьки мене з сестрою , а я в свою чергу , виховували в любові та повазі . Але веду ось до чого. Сусід , старший за мене , звертався до мами на Ви , і будучи пяним ” в зюзю” бив її і матюкав при цьому ж таки на Ви . Мораль : краще на ТИ та з ПОВАГОЮ .

Scarlet : Ось чому в аннлійській простіше- you та й все)
Тільки на письмі різниця))
Я теж колись в мами запитувала, чому вона не навчила нас, дітей, говорити до них на “ви.” адже вона до своїх завжди на “ви”. А от тато з батьками на “ти”.
Тепер я їй за це вдячна, бо не уявляю, як це- викати..
Мені це пахне століттям 17-19, коли дітей було уйма, на них осоьливо не звертали уваги, і вони говорили до батьків на ‘ви’…

Tetiana: тому що ви так звикли. І ми завжди вважаємо за норму так як ми живемо, це значить саме правильно )). Я до своїх батьків завжди говорила на ви, на автоматі, навіть ніхто на цьому не акцентує уваги. Мій чоловік трохи поживши в нашій сім”ї на автоматі почав говорити на свою маму на ви ) до бабусь-дідусів тим більше, діти мої теж до своїх бабусь дідусів на ви говорять. На ти – не гарно.

Що ви думаєте з цього приводу?

Як ваші діти звертаються до вас?

 

Джерело: spua.org

, , , , переглядів: 1 784

Кількість коментарів: 5
 1. Нас у мамулічки двоє. Вона привчала нас до бабусі говорити на “Ви”, а до себе лише на “ти”. Якось будучи в гостях я почула, як подружка звертається до своїх батьків на “Ви”, на той дитячий розум здалося, що моя мама в чомусь обмежена… Коли повернулася додому об’явила, що від тепер буду звертатись тільки на “Ви”, мама навіть протестувала спочатку. Так і лишилося, що я до мами на “Ви”, брат на “ти”. На відносини то абсолютно не вплинуло, мама завжди буде кращим другом.
  Своїх дітей буду привчати до панібратства на “ти”.

 2. І моя дитина ,якось спонтанно, почала називати мене на Ви, а чоловіка на ти.Це мені абсолютно не заважає секретничати з ним (хлопчик) .А от син не ділиться з татом-хоча з ним на ти і за панібрата.

 3. Дивно якось, як такому можна вчити!!! Це ж як себе треба високо підносити! Типу от я МАМА і на мене треба звертатися на ВИ!
  І як цьому вчити? Типу…
  – Ти ж моє маленьке сонечко, ти найкраще дитятко…
  – А ти моя найкраща мамуся..
  – Не тикай мені!

  Мда..

 4. А в нас сину 1 рік і ми постійно з чоловіком сперичаємося з цього приводу. Він до батьків звертається на ВИ та вважає, що і наш син має казати на нас на ВИ. А я так не вважаю..поки не вирішили це питання)

 5. Я до своїх батьків звертаюся на “ти” до бабусі на “Ви”, мій син до мене і до бабусі з дідусем говорить також “ти”. Ніколи не акцентувала на цьому увагу, от одного дня він розпочав говорити на “Ви” до дідуся.
  Той в свою чергу відповів йому:
  “В нашій родині заведено звертатися на “ти”, тому що ми близькі люди ми любимо один одного. Ми не тільки близькі родичі а ще друзі”
  Ці слова запали мені в душу. Більш до цієї теми ми не поверталися, Як кажуть – Не додати не відняти))

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *