Лікування зубів у дітей

20.03.2018

Лікування зубів у дітей

Лікування зубів у дітейНайчастіше батьки не надають великого значення наявності проблем з зубами у своєї дитини до тих пір, поки положення не стає критичним. Але ж мати здорові зуби з юних років – це дуже важливо. Дитяча стоматологія покликана допомогти батькам у цьому питанні.

Особливістю дитячої стоматології є те, що вона тісно пов’язана з педіатрією. Додатково стоматолог повинен добре знати психологію маленьких пацієнтів. Завданнями даного напряму медицини є профілактика захворювань порожнини рота, безболісне лікування і усунення вроджених стоматологічних дефектів і вад.

До заходів профілактики захворювань відносять:

  • Правильне чищення. Профілактикою виникнення карієсу потрібно займатися з самого раннього віку. З моменту появи перших 8-й зубів, потрібно привчати дитину чистити їх, спочатку за допомогою щітки і води, а потім з використанням пасти.
  • Герметизацію фісур. Фіссури – природні поглиблення (борозенки і канавки) на жувальній поверхні зуба. Емаль молочних зубів слабо мінералізована і сильно схильна до фіссурного карієсу. Для запобігання захворювання, глибокі борозенки запечатуються спеціальним матеріалом, який додатково сприяє зміцненню емалі. Герметизація перешкоджає проникненню мікроорганізмів і полегшує процес очищення жувальної поверхні.
  • Фторування. Щоб наситити зуби іонами фтору, їх покривають спеціальними засобами. Дана процедура сприяє мінералізації, зміцненню емалі і перешкоджає появі карієсу.

Карієс і пульпіт у дітей

Хвороби зубів становлять небезпеку не тільки для дорослих, вони характерні і для дитячого віку. Серед найбільш поширенних виділяють:

Карієс – це, мабуть, одне з найпоширеніших дитячих захворювань. Молочні зуби недостатньо добре захищені і легко піддаються негативному впливу бактерій. В результаті патологічний процес досягає самої основи хворого зуба, викликаючи пульпіт або періодонтит. Карієс зазвичай не обмежується однією ділянкою, вражаючи відразу кілька зубів, що знаходяться поруч.

Першою ознакою цього захворювання ще до виникнення больових відчуттів є темна плямка на зубній емалі. Нерідко у малюків через карієс страждають передні зуби. Це пов’язано з неправильним використанням дитячих сосок. З таким захворюванням потрібно боротися негайно, щоб не допустити його поширення на сусідні тканини.

Необхідно ретельно стежити за станом зубів дитини, здійснювати щоденний догляд за ними, обмежувати дитину в солодкому. Таким чином, з великою часткою впевненості можна буде уникнути цієї підступної хвороби. Якщо ж не вжити жодних дій, то у дитини можуть виникнути серйозні проблеми ротової порожнини, також інфекція може проникнути всередину організму і викликати супутні захворювання.

Лікування зубів у дітейПульпіт. Назва хвороби походить від слова «пульпа». Це пухка сполучна тканина, що заповнює порожнину зуба, де знаходиться безліч нервових закінчень і кровоносних судин. Таким чином, це саме чутливе місце в зубі. Розрізняють гостру і хронічну форми пульпіту. Симптоми цього захворювання є наступні – сильний біль при натисканні, набрякання ясен, підвищена температура тіла, порушення апетиту. Вилікувати такий стан можна трьома способами – шляхом видалення пульпи, часткового її видалення або ж лікування зі збереженням пульпи. Останній варіант – найбільш щадний, консервативний. Він полягає в тому, що лікар розкриває пошкоджену область і очищає її від відмерлих тканин. Потім після обробки порожнина пломбується. Крім того, даний метод включає в себе також деякі фізіотерапевтичні процедури, зокрема, електрофорез.

Усунення дефектів порожнини рота

  • Виправлення прикусу. Даний дефект має відкладені в часі наслідки, такі як порушення дикції і шлункові захворювання. Усувається неправильний прикус за допомогою носіння брекетів і спеціальних пластинок
  • Пластика вуздечки губи або язика. Розсічення укороченою вуздечки мови у немовлят проводиться, якщо дефект заважає смоктання материнських грудей і набору ваги. У дошкільному та шкільному віці операція може бути проведена за рекомендацією логопеда. Пластика вуздечки губи необхідна для усунення діастеми (міжзубної щілини) верхньої щелепи.

Лікувальні та хірургічні процедури можна проводити під наркозом. Дози наркозу суворо дозовані і абсолютно безпечні.

Дитяча стоматологія спрямована на те, щоб зберегти дитині здорові зуби, при цьому мінімально травмуючи психіку хворобливими неприємними відчуттями.

, , , переглядів: 212

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *