Методи профілактики дитячої алергії на пил

18.01.2017

Методи профілактики дитячої алергії на пил

Дитина постійно ходить з закладеним носом, чхає і кашляє? Можливо, причина – не гострі респіраторні захворювання, а звичайнісінький пил. Якщо візит до лікаря-алерголога підтвердить це, доведеться зайнятися активною боротьбою з алергеном. Але як зменшити кількість пилу в будинку?

Алергія

Сухе прибирання

Далеко не всі пилососи можуть забезпечити ідеальну чистоту. Чимало моделей викидають 20-30% зібраного пилу назад. Після такого прибирання в кімнаті з’являється характерний запах: його спричиняють розігріті мікрочастинки бруду, що висять у повітрі.

Лікарі рекомендують проводити сухе прибирання з допомогою гіпоалергенних пилососів.

Такі моделі комплектуються фільтрами, що затримують до 99,9% пилу. Найбільш ефективними вважаються сухі HEPA-фільтри 13 і 14 класу, бактерицидні фільтри, аквафільтри.

Зверніть увагу: гіпоалергенний пилосос володіє значною перевагою в порівнянні з віником. Він затримує навіть найдрібніші частинки бруду, тоді як віник просто піднімає їх у повітря.

Вологе прибирання

Після сухого прибирання приходить черга вологого очищення. Завдяки йому можна ліквідувати залишки бруду в важкодоступних місцях. Додатковий плюс – повітря в приміщенні також зволожується.

Регулярно протирайте мокрою ганчіркою всі поверхні – спинки крісел, підвіконня, книжкові полиці. Мийте підлогу в 2 етапи: спочатку застосовуйте миючі засоби, а потім ополіскуйте оброблену поверхню чистою водою. Прибираючи за допомогою швабри, якомога частіше промивайте ганчірку і міняйте воду. В іншому випадку ефект свіжості зникне через 2-3 години після повного висихання підлоги.

Зверніть увагу: замість швабри і ганчірки можна використовувати хороший миючий пилосос.

Як знизити кількість пилу до мінімуму

Основне завдання батьків дитини-алергіка – постійно підтримувати чистоту в домі. Не варто чекати, коли пил осяде на поверхнях. Проводьте легке вологе прибирання 2-3 рази на тиждень. Особливу увагу приділяйте важкодоступним місцям – підлозі під ліжками і шафами, верхнім полицям, куткам.

Звільніть всі кімнати від зайвих речей: позбудьтесь старих килимів, пледів та ін. Книги і постіль зберігайте в закритих шафах.

Періть одяг і білизну при температурі 60 градусів хоча б раз на тиждень, фіранки і тюль – раз на 2 тижні. Регулярно обробляйте м’які меблі та іграшки пароочищувачем. Поставте зволожувачі повітря в кожну житлову кімнату: це дозволить створити здоровий мікроклімат в будинку.

Джерело: malecha.org.ua

, , переглядів: 238

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *