“Небезпечна мандрівка”: українські туристи привозять з Туреччини новий вірус

18.08.2017

“Небезпечна мандрівка”: українські туристи привозять з Туреччини новий вірус

Від недавна українські туристи все частіше скаржаться на зіпсований відпочинок у Туреччині. Їм доводиться повертатися додому через кишкову інфекцію. Вітчизняні лікарі кажуть, що це вірус Коксакі.

Хвороба швидко прогресує. Як розповідають туристи, перші симптоми з’являються на третій день відпочинку. Вірус супроводжується сипом, схожим на пухирі, та високою температурою.

Вірус

“Викликали лікаря, він не приїхав. Нас відправили до лікарні. У лікарні ми простояли у черзі ще з десятьма хворими. Діагноз нам ставити не хотіли. Після цього перехворіла уся родина. Після того як перехворіли усі, викликали лікаря до готелю. І лікар сказав, що це Коксакі, хворіють всі. Але розповсюджувати цю інформацію він не може і нам не радить”, – розповів потерпілий.

 

Турецькі лікарі інформацію про спалах інфекції спростовують. А українські туристи, тим часом, показують фото, на яких замість моря – кімната у готелі. Замість засмаги – по всьому тілу пухирі.

У турагентствах, які видавали путівки до курортів зі спалахом вірусу, ситуацію не коментують. Тому дізнатися, чи знали вони про кишкову інфекцію, поки що неможливо.

Туристи не вперше привозять Коксакі із Туреччини. У столичній лікарні лише від початку літа із симптомами хвороби ушпиталили до інфекційного відділення понад 20 відпочивальників. Медики кажуть: не страшний сам вірус, як можливі ускладнення. Таке захворювання може викликати фарингіти, ангіни та менінгіти.

У Центрі громадського здоров’я профільного міністерства планують звернутися до Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), щоб з’ясувати, яка насправді епідемситуація у Туреччині.

Джерело: https://www.5.ua

, , , переглядів: 1 175

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *