Ваші діти вживають Сoca-cola?

15.01.2017

Ваші діти вживають Сoca-cola?

Сoca-cola – один із найпопулярніших газованих напоїв світу. Наявність у всіх магазинах та кафе, реклама на телебаченні роблять свою справу, викликаючи неабиякий інтерес у дітей. І солодко, і модно.

Кока-колу винайшов американський фармацевт Джон Пембертон 29 березня 1886 в Атланті як новий лікувальний напій. Напій був запатентований як лікарський засіб «від всіх нервових розладів» і почав продаватися через автомат у найбільшій міській аптеці Джекоба в Атланті. Пембертон також стверджував, що кока-кола зцілює від імпотенції, і що на неї можна перейти тим, хто пристрастився до морфію (до морфію, до речі, був небайдужий і сам Пембертон). Ліки випускалися у вигляді сиропу, і лише в подальшому його стали змішувати з газованою водою.
Кока-кола вперше була розлита в скляну пляшку в 1894 році, а в алюмінієву банку в 1969 році.
Справжній склад кока-коли досі не було оприлюднено світової громадськості. Всі існуючі версії – це лише припущення, оригінальна рецептура тримається виробником в найсуворішому секреті.

Думки з приводу шкоди для здоров’я різяться. Більшість експертів, рекомендують відмовитися від вживання Кока-коли, інші стверджують, що помірне вживання не зашкодить організму дитини.

За дослідженнями The Renegade Pharmacist:

Шкода кока-коли

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Натомість, відомий в Україні педіатр – Євген Комаровський, відповідаючи на запитання читачки висловлює наступну думку:

Читачка: Лікар! Дуже цікава Ваша думка. Я живу в Європі, і мене вражає те, що тут все вважають, що кока-кола не шкідлива, п’ють її всі і завжди, і навіть стверджують, що вона допомагає, коли болить живіт. Що Ви думаєте про це?  

Лікар Комаровський:  Судячи з їх тривалості життя і по їх дитячої смертності – кока-кола не дуже-то на них впливає … Відразу ж зауважу, що писати про кока-колі ніякого особливого бажання немає – перш за все тому, що будь-яка згадка торгової марки відразу ж викличе потік листів. Якщо скажеш, що це добре – значить тебе купила кока-кола, якщо скажеш погано – значить продався або пепсі-колі, або взагалі лимонаду. Проте, я ну зовсім нічого поганого в кока-колі не бачу. Крім одного: величезної кількості цукру. Тобто дитина отримує концентровану енергію у вигляді легкозасвоюваних вуглеводів і цю енергію треба витрачати. Зрозуміло, що безпечне застосування кока-коли (як і будь-якого іншого солодкого напою) вимагає двох попередніх умов: по-перше, відсутність зайвої ваги і, по-друге, присутність можливостей для фізичної активності. Під час хвороб, при наявності зневоднення, при розвитку ацетонемічного стану, при відсутності можливостей для повноцінного харчування – дитині зовсім не завадить «концентрована енергія у вигляді легкозасвоюваних вуглеводів». Звичайно, засіб для пероральної регідратації – ефективніше і безпечніше. Але якщо цей порошок дитина пити відмовляється, а кока-колу згодна! Так чому б і ні … І виявляється, що для дитини з підвищеним рівнем ацетону своєчасно випитий стакан кока-коли цілком може виявитися ліками, яке дозволить уникнути стаціонару та крапельниць. Тільки треба напружитися, почитати про цей самий ацетон і розібратися що до чого. Загалом, не треба перегинати палицю. Створіть умови для того, щоб діти займалися спортом, і нехай собі п’ють кока-колу. А батьки на те і потрібні, щоб обмежувати дитяче «хочу» дорослим здоровим глуздом.

лікар Комаровський

, , , переглядів: 400