10 мультфільмів, що розкриють дітям цікаві факти з різних сфер життя

12.07.2017

10 мультфільмів, що розкриють дітям цікаві факти з різних сфер життя

Зазвичай, літо – пора активного відпочинку. Та якщо станеться так, що основною забавою на певний період для ваших малюків виявиться перегляд мультфільмів, то чому б цей час не провести з користтю. Пропонуємо ваші увазі добірку дитячих навчально-пізнавальних мультфільмів, що сьогодні можна знайти в мережі.

Мультфільми

1. «Сім’я чомучок», 1996 р.
Науково-пізнавальний мультсеріал про допитливу сім’ю. Головний герой — хлопчик, який ставить багато запитань татові, мамі чи бабусі. Діти з цього мультфільму можуть дізнатися цікаві наукові факти щодо техніки, ботаніки, зоології, географії, геології. Герої зображені досить кумедно. У мультфільмі багато фантастичних моментів, один із героїв дракон, наприклад, постійно перетворюється на різні транспортні засоби. Стане в пригоді для дітей від 6-12 років.

2. «Уроки тітоньки Сови», 2002 р.
Цикл випусків з арифметики, астрології, з цієї серії є мультфільми для найменших і для школярів. Мудра Сова пояснює факти з різних галузей науки, розповідає важливі правила та цікаві легенди. Деякі експерти критикують випуски з темою небезпечної поведінки, бо в них інколи запропоновано відеоряд, що відкрито показує, як чинити неможна, а голос за кадром пояснює, чому це небезпечно. Але на дітей більше впливає відео, ніж слова, тому вони просто можуть сприйняти все неправильно, спробувати небезпечні речі, як показано у відео. Подібні цикли краще не показувати маленьким 3–5 років, або переглядати разом із ними, пояснюючи кожен епізод.

3. «Енциклопедія Всезнайки», 2007 р.
Розвивальна серія мультфільмів — цікаві уроки всесвітньої історії, географії та астрономії. Автори намагаються подати дітям у таких випусках також інші галузі. До цього проекту більшість експертів і простих батьків негативно ставляться та аргументовано критикують його, адже ідея дуже гарна, а реалізація невдала. У мультфільмі припущено багато помилок, запропоновано неправильних чи перекручених наукових фактів. Тому перед тим, як показувати дитині, краще переглянути відео самому. Є цікаві та якісні випуски, рекомендовані до перегляду, але їх дуже мало.

4. «Чомучка», 2008 р.
Навчальний анімаційний серіал, у якому подано відповіді на запитання, що хвилюють майже всіх дітей: «Чому дощить? Чому світить Сонце? Чому не тоне корабель?» та інші. У мультфільмі діти Сергій і Олена дізнаються відповіді з комп’ютера, у якому нібито живуть Біт і Байт та їхній начальник мудрий Процесор. Створено мультфільм для дітей від 7 до 12 років. Як свідчать коментарі батьків і самих дітей, мультфільм трохи нудний, а герої не дуже красиві та привітні, нібито бездушні. Тому його люблять не всі глядачі, але наукової цікавої інформації в ньому достатньо.

5. «Подорожуй з нами», 2010 р.

Специфічний мультсеріал для старшокласників і підлітків від 10–16 років. Створений у формі документального фільму з мультиплікаційними героями. Це захоплива подорож містами та визначними пам’ятками Росії. Головні герої школярка-журналіст та її друзі — двоє хлопців-операторів, помічник робот. Він має енциклопедичні знання, якими ділиться з дітьми. Підлітки готують серію відеороликів для шкільного телебачення. Мультфільм перенасичений науковими історичними фактами та подіями, досить цікаве подання, але він вузькоспеціалізований, тому стане в пригоді не для всіх дітей.

Мульфільми

6. «Фіксіки», 2010 р.
Майже всім відомий та улюблений анімаційний мультсеріал. Його зняли за мотивами повісті Едуарда Успенського «Гарантійні чоловічки». Приємні, добрі герої, фантастичні створіння, що спеціалізуються у будь-якій техніці, вони допомагають головному героєві — хлопчикові розв’язувати певні проблеми. З кожної серії діти можуть дізнатися багато цікавих фактів і нових слів, але з дуже легким поясненням. Мультфільм супроводжується веселою музикою та цікавими піснями, що швидко запам’ятовуються.

7. «Пін-Код», 2012 р.
Науково-пізнавальний спін-офф мультсеріалу «Смішарики». Його мета — розвиток інтересу до науки, програмування, винахідництва у дітей від 4 до 14 років. У кожному випуску для дітей підготовлено нові цікаві факти фізичних і хімічних явищ, а також наукові дані з анатомії та астрономії. Діти зможуть розкрити для себе науку інакше та зрозуміють, що це дуже весело й захопливо.

8. «Професор Почемушкін», 2013 р.
Багатосерійний мультфільм, у якому розумний хлопчик відповідає на цікаві питання з різних галузей науки (астрономії, географії, ботаніки тощо), а також повідомляє багато інформації зі світу тварин. Діти можуть дізнатися: «Чому зебра смугаста? Скільки живуть черепахи? Навіщо бджолам мед?» Яскраві короткі епізоди цікаві не лише дітям від 6 до 16 років, але й дорослим. Хоча експерти кажуть, що відповіді в цьому мультфільмі не занадто повноцінні, але якщо залишаться питання, завжди можна знайти інформацію в книжках.

9. «Бджолографія», 2014 р.
Це серія навчальних мультфільмів для дітей 4–16 років, де йдеться про пригоди дівчинки Ренати та її подруги бджоли. Мультфільм ознайомлює дітей з природними явищами, у деталях пояснює та показує життя бджолиного рою. Кожна серія насичена біологічними, географічними та історичними фактами. Дітям обіцяють, що вони дізнаються багато нового про планету Земля та не тільки. Зацікавить більше дівчат, хоча приємний для перегляду для всіх. Незвичний, яскравий, має прекрасні пісні та професійний музичний супровід. Нещодавно на міжнародному кінофестивалі «Бджолографія» отримала нагороду «Кращий анімаційний фільм».

10. «Машинки», 2015 р.
Анімаційний серіал про машинки спеціально для хлопчиків, хоча цікавий буде й дівчинкам. Тут подані наукові факти про різні види транспорту та правила дорожнього руху. У ньому багато загальноосвітніх даних й повчальних моментів для дітей. А незвичною «фішкою» мультфільму є те, що головний герой слон закликає дітей після кожної серії припинити дивитися телевізор чи грати в комп’ютерні ігри, а натомість погратися з машинками або з друзями на вулицю.

Приємного перегляду!

Джерело: http://4mamas-club.com

, , , , , переглядів: 1 713

Один коментар
  1. Дякую за приклади мультиків по вікових категоріях

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *