30 способів з користю зайняти дитину (За методикою Монтессорі)

14.05.2017

30 способів з користю зайняти дитину (За методикою Монтессорі)

1. Беремо пляшечки, баночки, пляшечки різних розмірів, відгвинчуємо кришки, перемішуємо і пропонуємо малюкові підібрати і загвинтити кришки.

2. Губка, дитяче мило і посуд. Повільно показуємо майстер-клас з миття каструлі і пропонуємо карапузові помити, н-р, чайник.

3. Будь-яка крупа, щітка, совочок. Розсипаємо і підмітаємо!

4. Губка, піднос вода. Розливаємо – витираємо!

5. Ґудзики, шнурки, кнопки, гачки. Робимо, наприклад зайчика і морквину і скріплюємо їх між собою або шнурком, або ґудзиком і петлею, або гачком і петлею і граємо в «погодуй зайчика морквиною». І таких різноманітних іграшок можна зробити дуже багато.

6. Клаптики різної текстури (шовк, бавовна, шерсть). Обговорюємо: цей колючий, цей м’який, а цей слизький. Запропонувати на дотик підібрати до них пари.

7. Дрібні предмети (гудзики, мозаїка, кульки) кидаємо в банку з водою і виловлюємо ополоником або ложкою.

8. Мішечок з 8-10 знайомими малюку предметами (стрічка, олівець, гребінець, гумовий зайчик і ін.). Малюк витягує з закритими очима предмети і називає їх. Потім можна ускладнювати завдання – скласти всі предмети на букву «д». Так тренуються тактильні відчуття і можна вивчити всі літери алфавіту, тренується здатність виділяти звуки в словах.

9. Дві тарілки, губка, лійка. Наливаємо в одну тарілку воду і губкою переносимо водичку з однієї тарілки в іншу.

10. Бісер, коробочки. Перемішуємо бісер спочатку і просимо розкласти (за кольором або розміром) з різних коробочках – спочатку по 2-розум, потім в три коробочки.

Зайняття для дитини

11. Намисто, жолобок (зробити з шланга, н-р), блюдце. Робимо жолобок-гірку і скочується намистинки по жолобку в блюдце. Можна позмагатися дитиною – чия намистинка докотиться швидше, і якщо дитина здогадається, що щоб намистинка котилася швидше, потрібно збільшити кут нахилу – це просто здорово !!!

12. Листки паперу. Робимо орігамі! Адже м’яти, складати або рвати папір – це також розвиток спритності рук і дрібної моторики. Так само орігамі розвиває просторову уяву, вчить читати креслення, розвиває творчі здібності.

13. Мішки з вантажами в 1, 2, 3 кг на мотузці. Малюк їх буде тягати за собою. Це розвиває силу і витривалість рук, велику моторику.

14. Будь-які фігурки з діркою для нанизування на шнурок;

15. Дерев’яні гвоздики з молотком. Їх можна забивати в пластилін або м’яку глину.

16. Банку з отворами в кришці – через них можна кидати пробки, намистини, м’ячики з поролону, гудзики.

17. Мішечки з бобами, квасолею – можна пересипати або сортувати, а можна в мішечках ховати дрібні іграшки і просити малюка знайти;

18. Канцелярські кнопки і пінопласт.

19. Форма для льоду і пінцет, намистинки або ягідки. Малюки до року нехай виймають ягідки пальчиками.

20. Нехай малюк сяде в свій стільчик, надсипьте йому на столик борошно – нехай “малює” пальчиком, паличкою, пензликом.

Заняття для дитини

21. Піднос, манка і квасоля, сито. Нехай малюк шукає в манки заховані квасолини і складає їх в баночку. Покажіть, як можна відсіяти за допомогою сита манку, а квасоля залишиться в ситі.

22. Невелика коробка без кришки і прищіпки. Якщо малюк зовсім маленький, самі нанизуємо прищіпки по периметру коробки, а він нехай знімає. Діткам постарше можна показати, як “пристібати” прищіпки, і вони будуть намагатися самі.

23. Магніт (бажано побільше), і різні предмети-металеві і немає. Малюк перевіряє, що примагничивается, що немає.

24. Пластикова чаша з водою, крапля рідкого мила і віночок. Нехай малюк “збиває” піну.

25. Три каструлі різного діаметру і кришки. Нехай підбирає “правильну” кришку. Ще можна скласти каструлі одну в іншу.

26. розбиратися посудомийку? Нехай дитина сама витягне з кошика ложки і виделки, тільки остерігайтеся гострих предметів.

27. Високий пластиковий стакан або ваза з водою, різні невеликі предмети: жолуді, гайки, намистини, пластикові детальки, пробки, кульки з фольги. Нехай малюк кидає предмети в воду і спостерігає, які тонуть, а які – ні. Коментуйте: важкий, легкий.

28.Достаем запасливо припасені старі журнали або газети … Їх можна рвати – на смуги або шматочки – і тоді розвиваються соотносящие руху руки і хапання. Тільки спочатку потрібно показати, як це робити правильно. Захоплюємо пальцями обох рук лист, а потім тягнемо в різні боки. Моєму синові найбільше подобається заключна частина цієї дії – кидання клаптиків вгору зі словами: «Осінь настала!». Потім разом весь цей листопад збираємо.
29. Пластилін поспішає на допомогу! Не будемо займатися ліпленням всерйоз. Просто спочатку пам’ятаємо його в руках – поєднуючи самомасаж пальчиків і рук і розвиваючи м’язи. Потикати в нього і поробимо дірочки одним випрямленою вказівним пальцем або всіма одразу. А потім розкачати корж і будемо встромляти в нього все дрібне, що під руку попадеться: намистини, камінчики, черепашки, крупи і бобові і прочая.

30. Шнурувати, відкривати- закривати блискавки, липучки дуже корисно. Є багато іграшок, в яких використовується цей прийом. Але можна відмінно обійтися і без них. Приносимо купу речей і влаштовуємо ретельний обшук.

Чим зайтяти дитину

 І пам’ятайте, один з найважливіших принципів Марії Монтессорі – допомагайте дитині, поки він сам не попросить !!!! Нехай не все виходить відразу, для дитини приємно те, що він сам зміг, а не результат, отриманий мамою! Дотримуйтесь техніку безпеки – не залишайте дитину з дрібними предметами без нагляду.

, , , переглядів: 1 398

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *