Батькам на замітку: Про що розповість загальний аналіз крові?

29.11.2017

Батькам на замітку: Про що розповість загальний аналіз крові?

Традиційно кров беруть з четвертого пальця лівої руки, який ретельно протирають ватою зі спиртом, після чого роблять укол спеціальною голкою в пучку пальця на глибину 2-3 мм. Першу краплю крові знімають ватою.
Спочатку набирають кров для визначення гемоглобіну і ШОЕ, потім – для визначення числа еритроцитів і лейкоцитів, після чого за допомогою скла роблять мазки крові й вивчають будову клітин під мікроскопом.
загальний аналіз крові

Розшифровка загального аналізу крові у дітей

Отже, про що може розповісти загальний аналіз крові ?

1. Якщо в аналізі виявлено зниження гемоглобіну, то це може вказувати на анемію і інші захворювання.

2. Якщо виявлено зниження еритроцитів, це також вказує на анемію, крововтрату, а також це можливо при хронічних запальних процесах.

3. Якщо виявлено підвищення числа еритроцитів, це може свідчити про зневоднення організму, через зменшення рідкої частини організму. Також воно може виникнути при вроджених порушеннях в будові гемоглобіну, коли збільшується вміст еритроцитів в 1 мкл крові, тому що змінений гемоглобін не здатний переносити кисень у достатній кількості.

4. Нестача тромбоцитів може свідчити про порушення згортання крові при гемофілії, кровотечах. Також дефіцит даних клітин може спостерігатися при вірусних і бактеріальних інфекційних захворюваннях, деяких видах анемій, прийманні антибіотиків, протиалергійних препаратів, знеболювальних.

5. Підвищений вміст тромбоцитів спостерігається при хронічних захворюваннях, деяких видах анемій, а також туберкульозі.

6. Якщо кількість лейкоцитів підвищений (лейкоцитоз) – це може свідчити про запалення, бактеріальних інфекціях, отруєннях, алергії, хворобах печінки.. Також можливо після тривалого приймання медикаментів. Кількість лейкоцитів збільшується після їжі, при м’язовій активності, а також больовому синдромі.

7. Знижена кількість лейкоцитів характеризує перебіг деяких вірусних інфекційних захворювань. Неінфекційна лейкопенія пов’язана з підвищенням радіоактивного фону, променевою хворобою.

8. Прискорена швидкість осідання еритроцитів (ШОЕ) вказує на появу запалення, гострі й хронічні інфекції, отруєння, алергічні стани.

9. Уповільнена ШОЕ буває при втраті рідини при проносі, блювоті.

Джерело: bonnylady.com

, , , переглядів: 6 914

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *