Без домашніх завдань, оцінок і парт у три ряди. Суть реформи початкової освіти, що стартує з 1 вересня

21.08.2017

Без домашніх завдань, оцінок і парт у три ряди. Суть реформи початкової освіти, що стартує з 1 вересня

З першого вересня 100 українських шкіл по усій країні перейдуть на новий державний стандарт початкової освіти. По 4 в кожній області. Діти навчатимуться без дзвінків на урок, оцінок та домашніх завдань. Навіть парти ставитимуть не в три ряди, а колом, аби діти не зациклювалися на дисципліні і почувалися комфортно.

Якщо цей експеримент Міноосвіти визнають вдалим, то усі школи України перейдуть на новий стандарт уже з 1 вересня 2018 року.

Що сталося?

В Україні готують реформу початкової школи. У Міносвіти обіцяють, що тепер першокласників вчитимуть не заради знань, а заради вмінь. Акцент робитимуть на роботі в групі, роботі в колективі, а також на «емоційний інтелект» – розуміння інших. Реформи у освіті базуються, зокрема, на досвіді Фінляндії, Великобританії, Польщі, документах Ради Європи, на документах ЄС.

У 2017-2018 навчальному році в Україні реформу тестуватимуть 100 шкіл в Україні. А вже з 1 вересня 2018 року всі першокласники країни почнуть навчання по-новому.

Як тепер виглядатимуть уроки?

У першокласників не буде дзвінків на уроки, оцінок, домашніх завдань. Вчителі більше не вимагатимуть «залізної дисципліни», навпаки – дітей заохочуватимуть висловлювати свої думки.

Парти більше не стоятимуть у три ряди. Інколи ми ставитимемо їх колом, іноді буквою «П». Часто будемо проводити презентації. Ми плануємо багато прогулянок. Реформа полягатиме у тому, щоб змінити фокус уваги від нагромадження фактів до розвитку вмінь.

Першокласникам скоротять кількість уроків, інформацію подаватимуть блоками.

Навчання розпочинатиметься з ранкової зустрічі, разом плануватиметься день. Кожен тиждень матиме свою тему, яка ділитиметься на блоки і розглядатиметься з різних точок зору. Наприклад, одна із тем «Мій клас у школі», протягом п’яти днів діти аналізуватимуть, у чому особливість класу, чим він відрізняється від інших, чому у ньому навчаються діти одного віку тощо.

А що буде зі старими підручниками?

Підручники у початковій школі не змінювали. Вони залишаться одним із кількох ресурсів для отримання знань учнів, але не головним.

А що з вчителями, вони готові до реформи?

Так, вчителі пілотних шкіл пройшли спеціальну підготовку. Міністерство освіти провело кілька тренінгів підготовки для викладачів у експериментальних класах.

Педагогів вчили формувати теми, які вони розбиратимуть з учнями. Крім того, вчителів вчили працювати з онлайн-платформою міністерства, яка допомагатиме конструювати уроки як «лего». Поки що платформу не запустили офіційно, але це буде як віртуальна учительська з методичками та підбірками матеріалів.

А які школи на Рівненщині беруть участь в експерименті?

На Рівненщині до пілоту долучились Великоомелянський навчально-виховний комплекс «школа-гімназія» Рівненської районної ради, Дубенська загальноосвітня школа І-III ступенів № 1, Рівненська загальноосвітня школа І-III ступенів № 18, опорний загальноосвітній навчальний заклад «Рокитнівська загальноосвітня школа І – III ступенів № 3». А також для апробації навчальних матеріалів з німецької мови відібрано Гощанську районну гімназію та французької ─ Костопільський НВК «ЗОШ І ступеня гімназія ім. Т.Г. Шевченка».

 

 

, , переглядів: 1 660

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *