Борщівник розростається не лише на пустирях, а й в межах міста: Що робити при контакті з цією рослиною

25.05.2017

Борщівник розростається не лише на пустирях, а й в межах міста: Що робити при контакті з цією рослиною

На Рівненщині гарно прижилась одна з найнебезпечніших рослин борщівник Сосновського. Цей житель дуже і дуже небезпечний, час його цвітіння припадає на червень липень.

В ніякому разі не можна рвати або рубати дорослу рослину, його сік, потрапивши на шкіру викликає важкі опіки, аж до 1-го ступеня. Небезпечні усі частини рослини, навіть просто дотик може викликати серйозні опіки. Не потрібно покладати надії на одяг, бо сік легко може проникнути крізь нього. Уникайте рясного потрапляння на шкіру, після цього утворюються великі пухирі наповнені водою і сходять вони дуже довго, залишаючи по собі рубці й плями.

борщівник Сосновського

А от що робити коли вже сік потрапив на вас розповів відомий український лікар Ольга Богомолець на своїй сторінці в Facebook.

Мобільні номери лікарень Рівного

Найкраще взагалі не підходити до цього велетня (до речі, рослина в юному віці безпечна і саме тоді краще від неї позбутися).

  • Якщо все ж сік потрапив на шкіру негайно промийте уражене місце водою, або добряче протріть, повертаючись до дому старайтесь так, щоб не було контакту шкіри з сонячними променями. Коли доберетесь до дому промийте шкіру проточною водою з милом і протягом двох днів не виходьте на сонце. Можете скористатись маззю проти опіків, після появи пухирців продовжуйте лікування маззю.
  • Якщо ж пухирі дуже болючі стерильно голкою проколіть пухиря, щоб вийшла частина рідини.
  • Якщо ж контакт рослини відбувся з очима — не зволікаючи зверніться до лікаря, тут уже потрібні ін’єкційні препарати.

борщівник Сосновського

, , переглядів: 1 875

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *