Чи бути новим дитячим садкам у Рівному?

21.05.2017

Чи бути новим дитячим садкам у Рівному?

В дитячих дошкільних закладах не всім рівненським малятам вистачає місця. Для вирішення цієї проблеми планують створити три дитячі садочки: на вулицях Дубенській, 71а, Соборній, 420 а та Коновальця, 16 (на місці довгобуду).
У Рівному є 35 дошкільних навчальних закладів комунальної форми власності та один заклад відомчого підпорядкування (ДНЗ № 6 на Словацького, що належить поліції), щодо якого, правоохоронці звернулися з листом, щоб місто прийняло його на свій баланс. Також є 20 дошкільних груп у складі навчально-виховних комплексів №1, 37, 14, 17, НРЦ «Особлива дитина». В міських садках виховується 11 646 дітей. Але наявна в місті мережа не до кінця забезпечує освітні потреби рівнян, тому ми бачимо невідповідність між кількістю дітей і місць у садочках.


За словами начальника міського управління освіти Василя Харковця, забезпечення дітей дошкільною освітою потребує подальшого розвитку мережі дошкільних груп.
На сесії міської ради виділили кошти на проектно-кошторисну документацію капремонту приміщення на Дубенській 71 а, це колишній 26-й садочок, розповідає Василь Харковець. – Він розрахований приблизно на 340–360 місць. На відновлення цього дошкільного закладу потрібно приблизно 21 мільйон гривень. Днями зроблено експертизу стосовно відновлення роботи дошкільного закладу і на вулиці Соборній. Це колишній садок № 17 «Вишенька». Вже виділені перші кошти на його ремонт, оголошуємо тендер. Вартість відновлення цього дошкільного закладу 12,7 мільйона гривень. Наступний об’єкт – недобудований садок на вулиці Коновальця, 16.
Міська влада готова сприяти відкриттю приватних садочків, аби збільшити кількість місць у дошкільних закладах.
У нас нема ніші приватних дитсадків,зазначає міський голова Рівного Володимир Хомко. – Нещодавно Василь Харковець вивчав досвід Одеси. Там діє 64 приватні садочки. Окремі рівняни теж хочуть і можуть віддати свою дитину до приватного садочка і тим самим вивільнити місце в державному. Треба відкривати повноцінні приватні дитсадки. Ми будемо робити все, аби використати цю нішу. У нас передбачені генеральним планом місця для садочків у районі Щасливого та Царського села. Будемо зобов’язувати бізнесменів, які там будують житло, будувати й дитсадки.
Щодо так званих приватних садочків, що вже є у Рівному, то міська влада зазначає: вони не мають нічого спільного з дошкільними навчальними закладами. У статутах цих закладів зазначено, що вони лише надають освітні послуги.

Джерело: http://7d.rv.ua/

, , , , переглядів: 571

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *