Чи шкідливий для дітей одяг з секонд-хенду

11.03.2017

Чи шкідливий для дітей одяг з секонд-хенду

Для рівнян досить часто одяг з секонд-хенду стає ідеальною можливістю придбати якісний одяг за доступними цінами. Серед покупок, які здійснюють у секонд-хендах – це одяг не тільки для дорослих, але і для дітей.

Водночас чимало молодих мам хвилюються, чи не шкідливий для здоров’я їх дітей вживаний одяг?!

  • Я не купую дитячий одяг у “секондах”, бо не впевнена у тому, хто носив до того, як її одягне мій малюк. Крім того, не знаю, чи не зашкодить ніжній шкірі малюка  обробка вживаного одягу, – говорить рівнянка Ірина.

Ми вирішили дізнатися, чи має одяг з секонд-хендів супровідну документацію і чи може він нести шкоду для здоров’я.

В Головному управлінні Держсанепідслужби пояснюють, що кожна партія вживаного одягу проходить дезінфекцію і документи про її проведення перевізник пред’являє під час проходження митного контролю. Такий документ видається на кожну партію продукції. Якщо вона дуже велика, скажімо, понад п’ять тонн, і під час реалізації роздрібнюється на кілька торговельних об’єктів, то кожен з них повинен мати копію такого свідоцтва чи посвідчення, затвердженого оригінальною печаткою підприємства чи установи, яка відповідає за якість продукції.

Водночас проведення дезінфекції не може давати впевненість, що цей одяг буде повністю безпечним. Адже на вживаному вбранні можуть зберігатися збудники різноманітних захворювань – від  найпростіших до надзвичайно складних.

Ураження можуть отримати волосся та шкіра дитини, адже на одязі можуть зберігатися грибки. Така ж ситуація стосується інфекційних захворювань чи збудників туберкульозу.

, , , , переглядів: 4 107

Кількість коментарів: 3
  1. Ще важлива енергетика попереднього господаря, яку “пам’ятає” одяг. Не дарма бабусі-знахарки викачують вроки навіть з одягу дитини без її присутності. Особисто мені страшно, коли одежина може бути із вже покійної людини.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *