Чи видають дитячий біометричний паспорт? Чи потрібно робити візу?

20.05.2017

Чи видають дитячий біометричний паспорт? Чи потрібно робити візу?

Оскільки скоро почне діяти безвізовий режим між Євросоюзом та Україною, ми спостерігаємо ажіотаж в паспортних столах – всі поспішають зробити біометричні паспорти.
Отже, від 11 червня 2017 року Євросоюз скасує візи для всіх громадян України, за однієї умови – вони повинні мати біометричний паспорт. Однак не все зрозуміло, зокрема багатьох батьків цікавить питання щодо оформлення дитячих паспортів – чи дають їм біометрику, адже відбитки пальців до 12 років брати заборонено, або ж дітям доведеться оформляти візи? Але, тоді який сенс у «безвізовій відпустці», якщо для дітей все одно потрібно буде оформляти візу, збираючи всі ті самі документи?


Але панікувати не варто – безвізовий режим буде діяти для всіх, а біометрику дають навіть новонародженим. До 12 років у дітей дійсно не беруть відбитки, оскільки в такому віці малюнок ще може змінитися, але без відбитків паспорт не перестає бути біометричним. Ознакою біометрії не є відбитки пальців, а чіп. Дитячий паспорт видається на термін 4 роки. Але немовлятам потрібно змінювати паспорт частіше: дитина має бути схожа на ту, що є на фото у паспорті, тому трирічну дитину розвернуть на кордоні, якщо паспорт був виданий у віці 3 чи 4 місяців.
Другий «вид» закордонного паспорта отримують діти від 12 до 14 років. Тут ми вже маємо на чіпі відбитки пальців, але в іншому паспорт та процедура оформлення лишаються точно такими ж.
А от з 14 років все змінюється: від цього віку закордонний паспорт видадуть лише тим дітям, хто вже має Id-картку (замінник внутрішнього паспорта), без неї документи на оформлення закордонного паспорта просто не візьмуть. Зважайте на це; оформлення Id забирає близько 20 днів. Отже, терміново отримати закордонний паспорт в цей період неможливо. Ще одна зміна: у 14 років діти починають не лише здавати відбитки, але й ставлять підпис у своєму паспорті.
Від 16-річчя ситуація знову докорінно змінюється – дитина має право йти за паспортом сама, без батьків, і по-друге, від 16 років видається паспорт, термін дії якого – 10 років.
Що ж робити батькам, які вже зробили дитячий паспорт без біометрики? Тут прийдеться або оформляти новий біометричний паспорт, або ставити візу в старий документ. Але в даній ситуації тішить те, що для неповнолітніх громадян, тобто до 18 років, візи видають безкоштовно – така норма є в угоді про спрощення візового режиму між Україною та ЄС.
Тепер важливо пам’ятати, що для кожної дитини батькам потрібно оформляти окремий паспорт, а не вклеювати його фото в свій. Також займатися оформленням дитячого паспорта може один з батьків – присутність обох не потрібно. Але при виїзді за кордон без одного з батьків, потрібно нотаріально завірений дозвіл другого – тут на законодавчому рівні ніяких змін не відбулося, оскільки дана норма не пов’язана з правилами в’їзду в ЄС. На шенгенському кордоні ця довідка нікому не цікава – її перевіряють тільки при виїзді з України.

Джерело: http://www.eurointegration.com.ua/

, , , , , переглядів: 1 514

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *