Чому дитина вас не поважає?

06.08.2017

Чому дитина вас не поважає?

На днях зустріла знайому, яка скаржилась на поведінку свого сина-підлітка. Під час розмови з уст жінки пролунала фраза: “…він мене й чоловіка зовсім не поважає!”. Я задумалась. Справді, багато батьків скаржаться, що діти не рахуються з думкою батьків, не поважають рідних та все роблять по-своєму, особливо в підлітковому віці.

повага до батьків

Проте найчастіше, у таких ситуаціях саме поведінка батьків, сприяє тому, що дитина перестає відноситись до них з повагою. І таке відношення не формується раптово.

Психологи радять крок за кроком формувати в дитини відношення поваги до батьків:

1. Жодного рукоприкладства! Цим ви принижуєте дитину, викликаючи тим самим страх та злість.
2. Не скаржтесь на життя і брак грошей. Адже у дитини формується відчуття невпевненості, безпомічності, і такими ж сприймаються й батьки.

повага до батьків
3. Не обезцінюйте почуття дитини. Якщо чадо звертається до вас із проблемою, навіть незначною, реагуйте: вислухайте, якщо потрібна порада – порадьте щось. В протилежному випадку дитина зрозуміє, що тут підтримки вона не отримає, і знайде собі інші авторитети.
4. Не обманюйте! Втрата довіри – сильний удар по авторитету батьків. Навіть на звичайному побутовому рівні. Якщо щось пообіцяли – виконуйте, або не обіцяйте.
5. Не провокуйте почуття вини. Виховали дитину, виростили, чимось жертвували заради дитини… Чудово! Але не треба цим дитині попрікати, при кожній нагоді.

повага до батьків
6. Дитина має відчувати, що їй батьки довіряють. Особистий простір, смс, дзвінки… не варто читати чи підслуховувати батькам.
7. Не зривайтесь на рідних. Буває різне: день не вдавсь, негативні емоції зашкалюють, проте не “виливайте” їх на близьких. Цим ви покажете свою слабкість і підірвете повагу до себе.
8. Не висміюйте свою дитину на очах у інших людей, навіть жартома.

повага до батьків

З наймолодшого віку сприймайте своє дитя як особистість. Проявляйте повагу самі, дотримуйтесь вищезгаданих порад психологів, і вам не доведеться скаржитись про відсутність поваги у дитини.
Успіхів!

, , , , переглядів: 395

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *