Чому так важливо читати книги дітям

23.02.2017

Чому так важливо читати книги дітям

У сучасному світі, де новітні технології набирають обертів, щодня дивуючи новинками, читання книг у звичній паперовій формі, здавалось, не є актуальним. Та чи це так? Яким же насправді важливим елементом у розвитку особистості є читання книг, спробуємо розібратись.

читання книг

  •  Спокійний вечірній ритуал допомагає дітям перейти до сну. Після звичайної денної активності дитини, просто посидіти і послухати розповідь протягом 10-15 хвилин допомагає їй вгамуватися. Зосереджуючи свою увагу на заспокійливій діяльності, сповільнюється активність мозку дитини і водночас розслаблюється її тіло. Батьки часто теж зауважують, що ця звичка має таку ж заспокійливу дію і на них самих. Час, проведений за читанням, відділяє активну частину дня від нічного відпочинку і допомагає вашій дитині зробити плавний перехід до сну.
  •  Розглядання книги поки її хтось читає, допомагає дітям сформувати готовність до читання. Подумати тільки, дитина охоплює поглядом усе, що є в книзі ще перш, аніж навчиться читання. Вона вивчає, на що схожі букви і слова, складені з груп цих букв. Вона бачить, що сторінки читаються зліва направо і зверху вниз – базові речі, але ніхто не усвідомлює їх, тому що все відбувається автоматично! Все це повинно бути вивчено дитиною, перш ніж можна буде спробувати приступити до читання. Крім того, читання допомагає дитині вивчити нові слова і деякі відмінності між усним та письмовим мовленням.
  • Читання допомагає розвивати уяву дитини. Коли дитина дивиться телевізор, історії, які там показують, даються їй у готовому вигляді. Вона просто бачить їх і приймає без необхідності задіяти свій мозок. При читанні книги або коли для неї читається книга батьками, дитина змушена докласти власні зусилля. Вона повинна уявити в голові картинку щодо того, що відбувається, створюючи у свідомості своє враження і свій внутрішній досвід. Діти, які люблять, коли їм читають книги, та отримують задоволення, розглядаючи книги самостійно, активно використовують (тренують) свій розум і пам’ять, щоб розповісти собі самим захоплюючу історію.
  • Читання допомагає дітям дізнатися про їх світ. Дитячі книжки, особливо книжки з картинками, часто посилюють знайомі події зі світу дитини: як лягати спати, ходити до школи, звички гігієни і харчування та багато іншого. Бачачи персонажів у книзі, які приймають ванну, чистять зуби, і бажають своїм іграшкам добраніч, дитина отримує додатковий контекст для свого власного розпорядку дня. Будуть також і книги, які навчать її тим речам, з якими вона ще не стикалася у своєму житті, наприклад, таким як відвідування нової школи, зоопарку або музею, або подорож на літаку.
  •  Спільне читання з дітьми зміцнює ваш зв’язок із ними. Читання перед сном служить тою мирною, спокійною подією, яка приємно підсумовує сьогоднішній день – день, який завершується поруч із мамою і татом. Якщо книга породжує питання у дитини, вона може запитати про них. Прочитана історія здатна надати можливість поговорити з дитиною про те, що хвилює вас, як батьків. У підсумку, це створює емоційний зв’язок і можливість у кінці дня отримати батьківську ласку і теплі обійми.

Приємного читання!

Джерело: childdevelop.com.ua

, , , , переглядів: 478

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *