Де навчатимуться гориньградські діти?

03.03.2017

Де навчатимуться гориньградські діти?

В редакцію сайту звернулася жителька села Гориньград-1.

Пані Юлія матір 5 дітей, двоє із них школярі Гориньградської ЗОШ, ще одна донечка має стати першокласницею вже у цьому році.

Жінка занепокоєна тим що школу в селі мають закрити, а дітей возити на навчання в с.Котів що за 10 кілометрів та ще вщент розбитою дорогою.

В неділю, 5 березня усі батьки та жителі села зберуться на сільських зборах. Люди обурені, адже закриття школи не посприяє розвитку села, а навпаки.

Нагадаємо, село Гориньград 1 відоме на Рівненщині своїми краєвидами, цілющим джерелом Святої Трійці та памяткою архітектури Свято-Троїцьким храмом.

За роз’ясненням цієї ситуації ми звернулися за коментарем до – начальника відділу освіти Рівненської районної державної адміністрації Набочука Олександра Юрійовича

В школі с. Гориньград-1 наразі навчається 43 учні та працює 22 працівники. В навчальному закладі зараз є 4 класи де наповненість учнів менше 5 осіб.

Відповідно до п.2 ст.14 закону України “Про загальну середню освіту” – У початкових класах загальноосвітніх навчальних закладів з малою кількістю учнів (до 5-ти учнів у класі) навчання організовується за індивідуальною формою

Тобто, з 1 вересня 2017 року, цю школу згідно закону необхідно закрити, а учнів перевести на індивідуальну форму навчання. А це 7 годин на тиждень — тоді як у школі діти відвідують від 22 годин.

Проте, ми не маємо наміру закривати цей навчальний заклад, школа лише змінить свій юридичний статус. У Котові буде створена — опорна школа, а навчальні заклади у с.Рисв’янка та с.Гориньград-1 стануть філіями. Діти так і навчатимуться в рідному селі, а працівники не втратять роботу.

Ми неодноразово наголошували про це, проте цією проблемою вдало спекулюють різні політичні сили, та підбурюють населення.”

, , , , переглядів: 1 156

Один коментар
  1. з 22 працівників в навчальному закладі на ставці 10 вчителів, 3 на 0.5 ставки, а обслуговуючий персонал 9 чоловік ділять 6,5 ставки.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *