Діти і громадський транспорт. Декілька корисних рекомендацій

28.04.2017

Діти і громадський транспорт. Декілька корисних рекомендацій

Як доступно пояснити малюкові правила поведінки в громадському транспорті та як полегшити процес оволодіння ними? Пропонуємо вашій увазі декілька дієвих рекомендацій:

Правила в громадському транспорті

Близькі (мама і тато, бабуся і дідусь, старші брати і сестри…) є беззаперечним прикладом і зразком для наслідування. Зверніть увагу на те, як ви поводитеся в громадському транспорті та на дорозі. Перебігаєте на червоне світло? Грубіяните іншим пасажирам? Розштовхуєте ліктями тих, хто не поступається дорогою вам та вашій дитині? Це можна пояснити – хочемо захистити свою дитину, – але сама дитина в цей момент формує масу позитивних і негативних звичок, які в подальшому формуватимуть її поведінку в громадському транспорті.

Не забувайте про те, що коли-небудь дитині доведеться їздити в транспорті і без вашого супроводу. Тому в той час, коли ви поряд, використовуйте з користю. Постійно говоріть з нею, читайте їй назви вулиць і зупинок… Якщо ви постійно пересуваєтеся по одному і тому ж маршруту, завчіть разом з дитиною назву зупинок (першої та кінцевої), визначте разом головні орієнтири.

Частіше розповідайте малюкові про правила поведінки в транспорті.

Поясніть:

  • коли ви заходите в транспорт не можна штовхатися,
  • не варто зупинятися біля входу,
  • необхідно поступатися місцем старшим людям, вагітним жінкам та пасажирам з маленькими дітьми,
  • в транспорті не їдять,
  • не заглядають в газету, книгу, чи гаджет іншого пасажира.

Щоразу (поки це потрібно) нагадуйте дитині, що в салоні не можна голосно говорити, сміятися і вже точно не варто наступати людям на ноги.

Якщо у вас планується досить довга подорож з дитиною, варто наперед продумати, чим зайняти в цей час малюка. Лише зацікавивши чимось, ви зможете уникнути капризів та вередувань. Запасіться спеціальним «дитячою валізкою» і складіть в неї все, що зробить довгу поїздку в автобусі, на поїзді або в метро захоплюючою. Для цього знадобиться:

• Що-небудь розважальне – наприклад, улюблена іграшка (ведмедик, машинка або лялька), книжка з картинками, невелика дошка для малювання і пара фломастерів. Подбайте про те, щоб іграшка була цілісною і не розбиралася на шматочки, які легко згубити.
• На допомогу прийдуть «електронні няньки» – наприклад, записана заздалегідь на телефон розвиваюча дитяча гра, займе дитину на деякий час. Також можна запропонувати дитині перегляд улюбленого цікавого мультика чи послухати улюблені пісеньки (звичайно, в навушниках).
• Якщо дитину вже втомили гаджети, запропонуйте їй подивитися у вікно і обговорюйте усе побачене. Розповідайте самі, а також дайте можливість і дитині виговоритись.
• Візьміть в дорогу з собою фрукти, маленьке не крихке печиво, яке можна одразу покласти до ротика. Не забудьте і про воду (компот чи сік). Пояснити дитині, що якщо вам вже і довелося їсти та пити в транспорті, то це треба робити так, щоб не нашкодити іншим пасажирам та і самому трансортному засобу.

Продумуйте усе заздалегідь і спілкуйтеся з дитиною, тоді кожна поїздка громадським транспортом (тривала чи коротка) буде комфортною для вас, для вашої дитини та для усіх людей, що вас оточують.

Приємної поїздки!

Джерело: www. dityinfo.com

, , , переглядів: 797

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *