Дитина вдарилася головою – перша допомога

09.06.2017

Дитина вдарилася головою – перша допомога

Мабуть, немає такої дитини, яка жодного разу не падала і не вдарявся головою. У дитинстві невеликі падіння і удари неминучі.

Наскільки небезпечні удари головою у маленьких дітей?

Природою передбачено так, що у маленьких дітей на голові є великі і маленькі джерельця, саме завдяки їм удар амортизується і не завжди становить небезпеку для здоров’я малюка. Крім того, у дітей молодшого віку між кістками черепа і головним мозком знаходиться більше рідини, ніж у дорослих. Вона також виконує захисну функцію для дитини.
Тому все ж більшість ударів і падінь для дитини закінчуються благополучно. Однак батькам необхідно знати, які ознаки та особливості поведінки дитини можуть свідчити про серйозну травму голови і вимагають негайного звернення до лікаря.

Читайте також: Якщо вкусив комар: що потрібно знати, щоб зменшити негативні наслідки

Що ж потрібно зробити, якщо ваша дитина впала, і на що слід звернути увагу в першу чергу?

Огляд місця удару і надання першої допомоги
В першу чергу, необхідно оглянути місце удару і постаратися кваліфікувати ступінь тяжкості ушкоджень.
На місці удару утворилася шишка (гематома). У цьому випадку слід прикласти холодний компрес – це може бути будь-який фрукт або пакет з холодильника, або пляшка з охолодженою рідиною. Постарайтеся потримати компрес на місці удару принаймні 3-4 хвилини, це допоможе запобігти появі сильного набряку.
На місці удару утворилася рана і тече кров. Змочіть ватяний або марлевий тампон перекисом водню і прикладіть його до рани, щоб уникнути її інфікування. Якщо по закінченні десяти хвилин кров так і не зупинилася – телефонуйте в швидку допомогу!
На місці удару немає видимих ушкоджень. У такому випадку вам залишається тільки протягом 2-3 днів уважно спостерігати за станом дитини і відзначати нехарактерне для неї поведінку. Це може бути надмірна втомлюваність, сонливість, скарги на головний біль, зайва плаксивість і так далі.

Відразу після забиття постарайтеся не давати дитині заснути, так як в цьому випадку ви не зможете досить об’єктивно оцінити її стан.
Забезпечте дитині спокій, не варто грати в рухливі ігри. Нехай дитина спокійно полежить на боці.

Читайте також: Топ-4 причини для дитячого плачу

Тривожні симптоми після удару головою: коли слід звернутися до лікаря

Звичайно, це може виявитися простим збігом, але в даному випадку, краще перестрахуватися для того, щоб не втратити час, якщо дитині потрібне лікування.

Удар головою
• Сонливість, млявість, загальмованість
• Нехарактерна для дитини плаксивість
• Різний розмір зіниць очей
• Епізод втрати свідомості безпосередньо після удару

• Блювота або скарги дитини на нудоту
• Для грудних дітей – часті і нехарактерні відрижки
• Запаморочення, неможливість утримати рівновагу
• Скарги на шум у вухах
• Кров з носа або з вух

• Відсутність апетиту або повна відмова від їжі
• Поганий тривожний сон
• Порушення мови або слуху у дитини, скарги на поганий зір
• Головний біль
• Блідість шкірних покривів
• Поява синців під очима

Читайте також: Збираємо дитячу аптечку: які ліки в ній повинні бути завжди

Діти до року часто падають з ліжка, дивану або сповивального столика. Ніколи не залишайте їх без нагляду на висоті від підлоги! Навіть якщо дитина ще не вміє перевертатися або повзати, вона може дістатися до краю столика або ліжка і впасти головою вниз. Якщо малюк вже вміє перевертатися, повзати, то найбезпечніше залишати його на підлозі. Постеліть йому килимок або пелюшку і покладіть, якщо вам потрібно відійти у справах. У цьому випадку ви можете бути впевнені в його безпеці. З дивана діти падають найчастіше, коли мами залишають їх «всього на одну хвилиночку». На пеленальном столику завжди притримуйте дитину однією рукою. Якщо вам потрібно відлучитися або навіть відвернутися за підгузником або присипкою – беріть малюка з собою.
Зверніть увагу також на модель коляски, якою ви користуєтеся. Краще якщо вона буде оснащена надійними ременями безпеки, захисними панелями і високими бортами. Не рідкісні випадки, коли діти вивалюються з колясок на дорогу і при цьому отримують серйозні травми.
До того ж, багато психологів звертають увагу на психологічну сторону проблеми падінь маленьких дітей. Якщо батьки постійно бояться, що дитина впаде, застерігають його від падінь, постійно її обсмикують, то цей страх передається і їй. Так що не варто загострювати на цьому увагу. Робіть маляті зауваження тільки тоді, коли йому насправді загрожує небезпека.

Фото взято з мережі Інтернет.

Джерело: http://momandkids.net.ua

, , , переглядів: 227

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *