Додаткова дошкільна освіта і вступ до школи в 6 років шкодить вашій дитині!

17.10.2017

Додаткова дошкільна освіта і вступ до школи в 6 років шкодить вашій дитині!

Психолог Данилова Юлія ділиться власними думками та досвідом у одному з одвічних запитань: У скільки років краще дитину віддавати до школи?

у скільки років дитину віддавати до школи

Моїй доньці 6 років, і вже рік я отримую запитання від знайомих, батьків, співробітників:

 • Чи ви йдете до школи цього року?
 • Як ви готуєтеся до школи?
 • На які підготовчі курси ходите?
 • Яку додаткову освіту отримуєте?

Відразу відповім:

 • Не йдемо.
 • Не готуємося.
 • Не ходимо і не підемо.
 • Не отримуємо і не плануємо.

Раніше в мене ці питання викликали подив. Я не розуміла, чому це треба робити, навіщо? Чому всі батьки так стурбовані проблемою підготовки до школи? Може це я чогось не розумію?

Тоді я стала вивчати цю тему більш глибоко і завдяки своїм викладачам і колегам психологам по дитячому розвитку зі спокійною душею переконалася у своїй позиції.

ЧОМУ НЕ ПОТРІБНО ВОДИТИ ДИТИНУ НА ДОШКІЛЬНІ НАВЧАЛЬНІ ЗАНЯТТЯ І ВЕСТИ ЇЇ ДО ШКОЛИ В 6 РОКІВ?

у скільки років дитину віддавати до школи

Основний розвиток дошкільника відбувається у грі. Саме в грі нормально розвивається психіка дитини. Краще, якщо дитина буде гратись з однолітками. Зазвичай це сюжетно-рольові ігри, в яких діти відпрацьовують отримані від дорослих моделі поведінки, розряджають накопичені почуття, вчаться взаємодіяти один з одним.

Знаєте, який навик відіграє основну роль у шкільному успіху дитини? Це не вміння рахувати, читати і писати. Це вміння вступати в контакт з однолітками і з дорослими і підтримувати здорові відносини.

Завдання батьків – створити дитині умови для ігрової діяльності. Якщо замість гри та руху дошкільник починає висиджувати на передчасних уроках, ви отримуєте втомлену дитину з порушенням психоемоційного стану, з проблемами соціалізації, з ослаблим організмом і частими захворюваннями.

Дорослі, які не догрались у дитячому віці відрізняються несамостійністю і безвідповідальністю. Інакше це називають соціальною безпорадністю, яка є провідником у залежність.

Гра з дитиною є профілактикою залежності на всі 100%!

Одна моя знайома вчить англійської мови дітей, починаючи з 3-х років. І ось що вона сама говорить про це:

Шкода цих дітей. Замість того, щоб гратись з іншими дітьми на дитячому майданчику або разом з батьками вони змушені вчити англійську. Навіщо? Але я не можу без шкоди для себе висловлювати свою думку, тому що це бізнес центри і оброблені та переконані в необхідності вивчення англійської батьки. Мене просто з’їдять, якщо скажу про те, що це насправді шкідливо для дитини.

у скільки років дитину віддавати до школи

У дитини 6-7 років ще немає рефлексії, здатності здійснювати самоаналіз, бачити свої вчинки з боку і прогнозувати їх наслідки. Цей навик розвивається до 8-9 років. Тільки до цього часу дитина починає сама керувати навчальною діяльністю.

У дитини 6-7 років переважає робота правої півкулі головного мозку, що відповідає за образне мислення, творчість, інтуїцію, цілісне сприйняття світу. Але методики викладання розраховані на роботу виключного лівої півкулі, яка відповідає за логічне мислення.

У дітей ще не дозріли мозкові структури, що відповідають за аналіз текстів і розпізнавання символів, навіть якщо вони вміють читати з 4-х років!

До 7-ми років у дитини переважає ігрова мотивація. Для того, щоб вчитися, повинна переважати навчальна мотивація. В результаті дітям швидко стає просто нудно і вони практично відразу втрачають мотивацію до навчальної діяльності.

Все це підтверджують мої знайомі, які відвели дитину в школу в 6 років і шкодують про це. Їх діти мали труднощі у спілкуванні, розхитану психіку і проблеми у навчанні.

 • Підведу підсумок:
 • Додаткова дошкільна освіта і вступ до школи в 6 років шкодить вашій дитині!
 • Мабуть питання в іншому: «А НАВІЩО ЦЕ ПОТРІБНО ВАМ, ЯК БАТЬКАМ?».

Але це вже зовсім інша історія.

 

Джерело: b17.ru

, , , , переглядів: 282

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *