Доросле харчування маленьких дітей. Помилки батьків

12.02.2018

Доросле харчування маленьких дітей. Помилки батьків

Малюк підростаючи починає смакувати іншу, більш дорослу їжу. Проте не всі продукти однаково корисні для малюків. Що варто, а що ні вживати дитині, і в якому обсязі. Ось, що радять дієтологи.

харчування дітей

Коли малюк підростає і починає знайомитися з дорослим меню, батьки хочуть запропонувати йому відразу все, що, на їхню думку, є корисним і смачним. Така точка зору є помилковою.
Безумовно, харчування кожної дитини має бути збалансованим, якісним і повноцінним, але для цього зовсім не обов’язково пропонувати йому безліч продуктів харчування.

Тато і мама мають знати, що існує дуже багато продуктів, які здатні викликати алергічну реакцію в організмі малюка. Деякі продукти можуть містити небезпечні для дитини барвники, ароматизатори, консерванти.

харчування дітей

Потрібно скласти для малюка такий раціон харчування, при якому він буде вживати в належному обсязі по декілька одних і тих же продуктів з кожної категорії, наприклад, це може бути пару сортів м’яса, один вид риби, кілька видів каш і кілька різних овочів і фруктів.

Ще однією помилкою батьків в харчуванні дитини є думка, що малюкові обов’язково потрібно давати багато сортів м’яса, так як від 1-2 видів НЕ буде потрібного ефекту. Це не правильно. Головне, щоб м’ясо було присутнє в раціоні малюка, а скільки сортів буде – це вже не так важливо. Діти, у яких є алергія, можуть вживати тільки кролятину або конину, оскільки саме ці сорти м’яса є гіпоалергенними.

Деякі батьки вважають, що малюкам необхідно обов’язково давати морепродукти. Дієтологи ж стверджують, що морепродукти є високоаллергенними продуктами, до того ж, містять різні шкідливі речовини і багато солі. Морепродукти надають додаткове навантаження на ще недостатньо зрілу слизову шлунка і кишечника дітей, а також на печінку, нирки і серце.

харчування дітей

 

Найкраще дитині підійде морська риба, так як вона швидко і легко засвоюється і містить компоненти (калій, магній, фосфор і ін.), необхідні для повноцінного розвитку дитини.
Крім цього, помилковою точкою зору батьків є те, що дитині обов’язково необхідно давати абсолютно всі сезонні фрукти і овочі. У цьому немає необхідності, оскільки на добу малюкові буде достатньо всього двох або трьох різних овочів із зеленню, а також двох або трьох видів фруктів або ягід.

Не варто змушувати дитину їсти всі види каш, якщо вона деякі з них не любить. Для малюка буде цілком достатньо двох або трьох видів каш, головне, щоб він їв їх із задоволенням.
Сіль і цукор в харчуванні дитини необхідно обмежити. Що стосується спецій, то їх взагалі не рекомендують діткам перших років життя.

, , , , переглядів: 908

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *