Голодування продовжує вік людині, або філософія життя від Андрія Кончаловського

02.07.2017

Голодування продовжує вік людині, або філософія життя від Андрія Кончаловського

Чи часто ми замислюємось над питаннями цінності миті, життя? Не жартівливо-іронічно, а по-справжньому, як дано мислити лише людині?

Монолог відомого світові кінорежисера, Андрія Кончаловського:

«Життя – це біль, так. У дерева ж все болить. Але все-таки життя – це більше бажання. Життя – це дефіцит. Достаток – це смерть. Як тільки ви бачите згаслий погляд і відсутність будь-яких бажань, то все, життя закінчене. Треба плекати свої бажання, поки вони у тебе є, і все буде. І творчість, і все інше. Голодування продовжує життя. Ситість ближче до смерті.

філософія життя Андрія Кончаловського

Дефіцит породжує дивовижне відчуття задоволення. Коли я голодую або дотримуюсь дієти, виникає абсолютно інше ставлення до їжі і шматка хліба. Дефіцит дуже важливий у всьому. У свободі, і то дефіцит потрібен, навіть необхідний.
Як тільки людина має всю свободу на світі, вона стає твариною.

Не можна не думати про смерть, більш того, з віком її присутність необхідна. Чим далі живеш, тим цікавіше розуміння того, що все має своє завершення. Проте я думаю, що там, за межею, щось є, що залишається назавжди. Скажу так, гедонізм зникає, коли розумієш, що буде життя, з його хлібом і співаючими птахами, але вже без тебе. Звичайно, це лякає. Але поки ти це женеш від себе, ти живий.

Права людини – це химера і помилкові рухи європейської цивілізації. Це величезна диктатура брехні. Прав людини ніде не дотримуються.

Всі великі цивілізації будуються на обов’язках, не можна права людини ставити над її обов’язками.

Ті, хто не виконує обов’язки, не можуть мати права. Подивіться на китайську цивілізацію, на християнську цивілізацію – там ідуть перш за все обов’язки. Коли людина отримує всі права, вона, грубо кажучи, втрачає людську подобу. Що таке обов’язки? Це культура! На мій погляд, ліберальна європейська думка веде до прірви тільки тому, що вона фетишизувала права. Це шлях в пекло. Я в цьому сенсі мракобіс і ватник.

філософія життя від Андрія Кончаловського

Глобалізація знищує суверенітет держав … І глядачі наші, на жаль, все частіше стають кіноамериканцями. Їдять поп-корн під час сеансу. Чому зараз таке гучне кіно? Тому що всі жують. Голлівуд знімає кіно для тих, що жують. Я знімаю кіно для тих, хто читає. Закон ринку, коли попит визначає пропозицію, веде до знищення культури. Тому що попит завжди нижче, ніж повинен бути. Масовість згубна. Людині властива індивідуальність. Недарма в Біблії сказано, що дорога наверх важка і вузька. Тому так трапляється у мистецтві, що ринок стає все більш масовим.

Людині легше жити, не роблячи зусиль, а без зусиль немає зростання. Я часто кажу своєму синові, що люди, які читають книги, будуть управляти тими, хто їх не читає.

 

Я часто думаю, чому, якщо високий ВВП, то країна успішна, а низький ВВП – синонім катастрофи? Це ж велика ілюзія: може бути високий ВВП і нещасні люди. Норвегія – країна з успішною економікою і високим рівнем самогубств. Економіка вимірюється цифрами, але не вимірюється щастям людей. Ринкова вартість і людська цінність – це різні речі.

Всі ми змінюємося, не змінюються тільки ідіоти. З віком виникають інші ілюзії. Чому ілюзії? Тому що кожні десять років ми говоримо: о, який я був дурень. У тридцять років думаєш, що в двадцять років був дурний, в сорок років думаєш, що в тридцять років був наївний. Те ж саме і в вісімдесят років: думаєш, ой, я в сімдесят молодою людиною був.

Чи потрібен акторові розум? Тут все складно. Великі актриси мають колосальну мудрість. Візьміть Інну Чурикову, Джульєтту Мазіну, Анну Маньяні – вони всі великі актриси. Але мудрість у них феноменальна. Великий актор може бути і неосвіченим, наївним. Актор може бути дуже дурною людиною, але великим актором. А може бути дуже розумною людиною, але поганим актором. Тут єдиної формули немає. Кеша Смоктуновський – він не був інтелектуалом, але був геніальним актором. Є актори нарциси – у них є певний нарцисизм, який видає їх акторську сутність і показує низький ай-кью.

люди, які читають книги, будуть управляти тими, хто їх не читає

Бажання подобатися притаманне не тільки акторам, а й взагалі творчим людям. Письменникам, наприклад. Все дуже індивідуально. Я думаю, що Бунін любив подобатися, а Антон Павлович Чехов терпіти цього не міг. Заздрю ​​людям, які можуть змусити інших плакати без власних сліз. Для мене в цьому плані феноменальний Костянтин Симонов. В Інтернеті є відео, як Симонов читає «Жди меня» – це шедевр чоловічого таланту.

люди, які читають книги, будуть управляти тими, хто їх не читає

Художник не може бути некультурним, сьогодні це серйозна проблема. Всі серйозні художники добре знали світову культуру. Знали традиції, а традиції – це ж людська мудрість. А ось новаторство – це вже порушення традицій. Перш ніж щось порушувати, треба знати. Блокбастер – це те, що цікаво дивитися. Дуже цікаво дивитися. Але коли кіно закінчується, його швидко забувають. А коли кіно – твір мистецтва, тоді після фільму не хочеться розмовляти, а хочеться помовчати.

філософія життя від Андрія Кончаловського

Знаєте, що найдорожче для режисера? Мовчання глядачів після фільму. Це показник дотику до того, що словами висловити не можна. А ви говорите свобода. Справа не в свободі, а в таланті “.

, , , , переглядів: 252

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *