Інклюзія в дії: завод ROSHEN зачинив двері перед хлопчиком у інвалідному візку

02.08.2017

Інклюзія в дії: завод ROSHEN зачинив двері перед хлопчиком у інвалідному візку

дискримінація інвалідів

Вікторія Панасюк, мама хлопчика Єгора, якого через інвалідність не допустили до екскурсії на заводі ROSHEN, написала пост обурення у мережі Фейсбук:

дискримінація інвалідів

дискримінація інвалідів

Пост прокоментувало 329 користувачів фейсбуку, а журналіст Громадського радіо Дарія Коржавіна, внесла свої пропозиції з приводу дискримінації Єгора:

дискримінація інвалідів

“На взуття ж відвідувачів вдягаються бахіли, також учасники группи мають одягати зверху спеціальні стерильні халати. Все це видається за рахунок корпорації. Корпорація ROSHEN дбає про те, щоб усі санітарно-гігієнічні норми завжди були дотримані, а споживачі отримували безпечний продукт найвищої якості”.
Так от, шановні: а чому б вам не запропонувати відвідувачам на візках дезінфекцію коліс спеціальними засобами за рахунок корпорації? Ні, ну я щось інопланетне пропоную? Або почніть виробництво спеціальних бахіл для коліс візків – а що, уявляєте підвищення рейтингів компанії, яка перша в Україні почала дбати про своїх екскурсантів на візках?
Корпорація Roshen дбає про те, щоб усі санітарно-гігієнічні норми завжди були дотримані, а споживачі отримували безпечний продукт найвищої якості, але корпорація Roshen не хоче і не намагається дбати про УСІХ своїх споживачів.
Особливо увагу звертаю: “У випадках, коли записується група відвідувачів на інвалідних візках, екскурсовод змінює програму екскурсії … ВИКЛЮЧАЄ з неї приміщення…” – знову ми щось ВИКЛЮЧАЄМО, знову людям з інвалідністю “ДОСТУП ЗАБОРОНЕНО”. Ні, шановні представники солідної корпорації, це не вибачення і не вихід з ситуації, соррі. Це відмазка, вашу відповідь на цитати можна розбирати.
Є така штука – мозок. І є таке поняття – клієнтоорієнтованість. Якщо поєднати ці дві речі, можна отримати цікавий результат, повірте. Ідею дарую, можна не дякувати.

дискримінація інвалідів

І в усій цій ситуації невимовно сильна злість мене бере навіть не через сам факт того, що трапилось, ні. Із цим ми якраз покликані боротися. Найбільше мене дивують ті, хто вважає, що вибачення і компенсація якимись там подарунками – це хороший крок з боку ROSHEN. Тому що це ніяк не стане компенсацією дитині, яка відчула себе відокремленою. Пізно, це вже не компенсується індивідуальною екскурсією, тим більше спецсупроводом. Тому що почуття окремості, відмінності від усіх інших, біль дитини залишиться з нею, на жаль, ще надовго. Я знаю, про що кажу. Я знаю, що це таке, коли всі бігають надворі, а ти з ними чомусь не можеш погратися” – ось що з цього приводу каже журналіст Дарія Коржавіна.

 

 

 

 

 

, , , , переглядів: 739

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *