Лактаційні кризи- це нормальне явище чи неправильний підхід до годування?

20.02.2017

Лактаційні кризи- це нормальне явище чи неправильний підхід до годування?

Практично кожна мама, при грудному вигодовуванні дитини, стикається з проблемою недостатньої кількості молока. Деякі жінки розпочинають налягати на “допоміжну” їжу та пити багато рідини, інші, вдаються до крайніх заходів і розпочинають догодовувати дитину з пляшечки. Що може призвести до повної відмови малюка від грудного вигодовування.

Лактаційна криза
Як не впадати у відчай? Що таке лактаційна криза і що з нею робити? На всі ці запитання дасть відповідь:
Марина Попова-Веремчук
Консультант з грудного вигодовування, інструктор з підготовки до пологів
Родинного центру «Сімейка»

“Часто від молодих мам можна почути фразу: «У мене лактаційна криза. Молока стало менше!». Найчастіше такі скарги з’являються, коли дитинка досягає віку 1,5, 3 та 6 місяців. Втім, насправді, річ зовсім не в проблемах з лактацією. В цей вік у більшості діток відбувається «ростовий стрибок» – малюк дуже стрімко набирає вагу, збільшується його зріст. Відповідно, дитина починає потребувати більше молочка, ніж раніше, відтак – частіше прикладається до грудей. Простіше кажучи – молока у мами не стає менше, але її дитина раптово стала потребувати його в більшій кількості.

Щоб молока стало більше, мамі варто не нервувати, а частіше прикладати дитину до грудей. Втім, не чекайте, що організм уже за пару годин частих прикладань вироблятиме збільшену порцію молока. Щоб досягнути цього, треба хоча б кілька днів.

Також мам дуже бентежить, коли через кілька місяців годування вони помічають, що груди більше не наливаються кожні пару годин, а стали м’якими і видаються «порожніми». Це лише черговий етап становлення лактації, через який проходять усі! Малюк і далі отримуватиме мамине молочко в потрібній кількості.

Зазначу, що в будь-якій непевній ситуації годуючій мамі дуже важливо зберігати спокій і розібратися, в першу чергу, з причиною «висіння» дитини на грудях. Можливо у маляти ріжуться зубки, чи турбує животик, і жодні кризи тут ні до чого!”

Отримати безкоштовну консультацію з грудного вигодовування можна за тел.(097)1530962

, , , , переглядів: 734

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *