Лікар Комаровський: Як уберегтись в “сезон застуд”?

27.09.2017

Лікар Комаровський: Як уберегтись в “сезон застуд”?

сезон застуд

В «сезон застуд» люди часто хворіють на гострі респіраторні вірусні інфекції – ГРВІ. Лікар Комаровський нагадує основні правила профілактики ГРВІ:

  1. Менше людей – менше вірусів. Уникайте людних місць.
  2. Концентрація вірусів під відкритим небом в тисячі разів менша, ніж у будь-якому приміщенні, будь то квартира, шкільний клас або вагон метро. Сто раз подумайте: а вам туди треба?
  3. Чим ближче до людини, тим більше шансів заразитися. Тримайте дистанцію!
  4. Побачили (почули) людину з ознаками ГРВІ (кашель, чхання, нежить, закладений ніс) – тримайте максимально можливу дистанцію.
  5. Руки хворого – джерело інфекції. Поменше рукостискань. Використовуйте рукавички, коли змушені братися за що-небудь в громадських місцях. Особлива увага – дверні ручки скрізь і поручні в міському транспорті.
  6. Шанси зустрітися з вірусом особливо великі там, де багато дітей, і там, де багато хворих, – особлива обережність при відвідуванні дитячих поліклінік.
  7. Вірусні частинки годинами і цілодобово зберігають свою активність в курному, сухому, теплому і нерухомому повітрі і практично миттєво гинуть в повітрі чистому, прохолодному, вологому і рухомому. Не перегрівайте приміщення! Зволожуйте! Провітрюйте!
  8. Оптимальні параметри повітря для житлових приміщень: температура 16-22 ° С, відносна вологість повітря – 40-70%. Створіть комфорт в цих межах. Холодно? Одягніться!
  9. Мийте руки. Немає можливості – використовуйте вологі гігієнічні та дезинфікуючі серветки.
  10. Зволожуйте слизові оболонки дихальних шляхів. Застосовуйте для введення в носові ходи краплі або аерозолі на основі сольових розчинів (чим більше людей навколо – тим частіше). Полощіть рот звичайною водою. Найпростіший сольовий розчин можете приготувати самі: 1 чайна ложка солі на 1 літр кип’яченої води.

сезон застуд

Пам’ятайте:

– маска не рятує здорового і її не треба носити здоровому – її надягають на хворого і таким чином злегка зменшують його заразність;

– ліків, що зменшують ймовірність ГРВІ, не існує;

– ймовірність ГРВІ зменшують повноцінне харчування, активний спосіб життя, можливість виспатися, посмішка і гарний настрій.

 

Джерело: http://articles.komarovskiy.net/kak-ucelet-v-sezon-prostud-10-pravil-i-tri-napominaniya.html

 

, , , , переглядів: 403

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *