Літній час: поради батькам школярів

25.03.2017

Літній час: поради батькам школярів

Вже завтра стрілки годинника буде переведено на літній період (на годинну вперед). Дискомфорт під час адаптаційного періоду відчутний нам дорослим декілька днів, що вже говорити про дітей. Цьогоріч переведення годинника збігається з канікулами у школі. Це водночас і полегшує ситуацію – дітям не потрібно вставати рано. Та і є чимало мінусів – можливість не прокидатись зранку впродовж тижня може ще більше принести складнощів, коли через тиждень прокидатись таки прийдеться.

Пропонуємо вашій увазі декілька порад. Вони аж ніяк не є вичерпні, але, надіємось, допоможуть вам у цій нелегкій справі та з найменшими проблемами перелаштують вашого школярика на літній період.

1. Щоб раніше вставати, потрібно раніше лягати. Отже, візьміть за правило декілька днів вкладати дитину на півгодини раніше. Не піддавайтесь на аргументи типу «сьогодні вихідний», «зараз ще канікули» тощо. Щоб заснути вашому школяреві було легше, за півгодини до сну вимкніть телевізор, закінчіть комп’ютерні ігри. Перед сном запропонуйте йому прочитати декілька сторінок цікавої книжки. Читання заспокоює, сприяє розслабленню і швидкому зануренню в сон.

Літній ча

2. Будіть дитину з урахуванням того, що коли переведуть час на годиннику, їй доведеться вставати раніше. Тобто в суботу та неділю (під час канікул) малюк повинен не вилежуватися, а вставати на півгодини раніше, ніж зазвичай. Щоб раннє пробудження не викликало протесту, придумайте стимул, який надихне зробити це із задоволенням. Наприклад, виберіть цікавий захід і вже в неділю сходіть на нього всією сім’єю (вам теж це буде тренування). Набравшись вражень за день, дитина до вечора буде готова заснути навіть раніше, ніж зазвичай, а значить після переведення годинників вона зможе і легко прокинутись вчасно.

Літній час3. Щоб зробити легким пробудження в перші дні після переведення годинників на літній час, створюйте дитині позитивний емоційний фон прямо з ранку. Цьому сприяє яскраве освітлення в кімнаті, бадьора музика з танцювальними ритмами, смачний і цікаво оформлений сніданок. Це не так складно, як здається, але ранок нового робочого дня мине весело і згладить наслідки переведення годинника.

Літній час

А які «рецепти» полегшення адаптації переходу на літній час для школярів знаєте ви? Діліться, можливо, саме ваш досвід стане у пригоді.

 

, , переглядів: 521

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *