Маленьким рівнянам тепер роблять надсучасні операції

16.02.2017

Маленьким рівнянам тепер роблять надсучасні операції

Лікарі-хірурги Рівненської обласної дитячої лікарні можуть оперувати своїх маленьких пацієнтів за допомогою унікального сучасного обладнання – лапароскопічної стійки.

Дороговартісне німецьке устаткування закупили наприкінці минулого року. На це витратили 2,5 мільйона гривень з обласного бюджету.

– У нашій лікарні почали проводити дітям малоінвазивні лапароскопічні операції. Для пацієнта вони мають меншу травматичність, адже робиться невеличкий хірургічний розріз, майже не відбувається крововтрата, швидко проходить відновлення. Це, у свою чергу, дозволяє економити витрати на лікування, а також несе значно менший стрес для дитини та рідних, – розповів головний лікар РОДЛ Віталій БОЙКО. – Пацієнти, яких вчора прооперували, сьогодні вже встають і ходять.

Завдяки співпраці з Вармінсько-Мазурським воєводством, яка стала можливою після відвідин головою облдержадміністрації Республіки Польща, Рівненську обласну дитячу лікарню відвідали хірурги Ольштинської лікарні Тадеуш Політевіч та Войчех Хоінський. Фахівці приїхали передати практику проведення операцій за допомогою лапароскопа. Це зустрічний візит, адже минулого року лікарі обласної дитячої лікарні їздили до Польщі на стажування.

, , , , переглядів: 1 162

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *