На Рівненщині семеро хворих на кір. А яка ситуація у сусідніх областях?

14.02.2018

На Рівненщині семеро хворих на кір. А яка ситуація у сусідніх областях?

За останні дні на Рівненщині зафіксовано 7 випадків захворювання на кір. Усі хворі – діти, й наразі перебувають на лікуванні у дитячому інфекційному відділенні у Рівному. Як стало відомо, усі семеро дітлахів не були щеплені проти кору. А яка ситуація з захворюванням на кір у сусідніх областях?

кір

На початок лютого, на Хмельниччині на кір захворіло 56 осіб. Наприкінці січня ця цифра була удвічі меншою. Разом із кількістю хворих зростає кількість бажаючих зробити щеплення від кору.

«Лише за січень 2018 року на Хмельниччині було щеплено 8 тисяч дітей. Минулого року – понад 56 тисяч. Такого ажіотажу давно не було», – розповів головний епідеміолог Хмельницької області Олександр Мирний.

Від початку 2018 року у Тернополі зареєстровано 6 випадків захворювання на кір серед дитячого населення. Останній випадок медики зафіксували 9 січня. Станом на 16 січня спалаху захворювання у місті не виявлено, повідомили в міській раді.

Наразі відсоток щеплених дітей у Тернополі, які досягли 1-річного та 6-річного віку становить 98%, а відсоток дітей різного віку, які були недоохоплені вакцинуванням протягом останніх років складає 76%.

Хоча в самому Тернополі спалах кору йде на спад, то ситуація у Тернопільській області зовсім невтішна: захворюваність зростає.

Якщо  в листопаді минулого року в області зареєстрували 102 випадки, за грудень 100 випадків, то лише за кілька тижнів січня вже відомо про 105 випадків. І якщо за статистикою раніше хворіли діти, то в 2018 році 60%  – це дорослі.

На Волині на кір захворіло 43 людини. Інфекцію виявили у шести районах області. Серед хворих – 77% діти. З них 72% хворих не були щеплені. У Ковелі станом на 30 січня захворіло 2 дорослих та двоє дітей.

кір

На Львівщині з початку нового року по допомогу до медиків звернулося понад 60 осіб, у яких діагностували кір. Станом на 12 січня в Львівській обласній інфекційній лікарні, як повідомила ZAXID.NET головний епідеміолог Львівщини Наталія Тімко, перебуває 22 хворих: 11 дорослих і 11 дітей.

У 2017 році на Львівщині вакциновано проти кору 22,5 тис. дітей у віці 1 року (85,9%), старше 2-х років – 17 тис. дітей (60,5%), ревакциновано другою дозою у віці 6 років – 22,7 тис. дітей (80,6%), старше 7 років – 15,2 тис. дітей (52,4%).

На даний час найбільше хворих на кір зафіксовано в Івано-Франківській, Одеській, Закарпатській, Херсонській, Тернопільській областях і у столиці. Станом на 11 січня у Києві було зафіксовано 66 хворих на кір (з них 54 дитини).

В Одеській області від цього захворювання померли уже шестеро хворих: четверо дітей і двоє дорослих.

 

 

 

 

, , , , переглядів: 329

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *