Налаштовуємо школяра на навчання: 10 правил на допомогу

02.09.2017

Налаштовуємо школяра на навчання: 10 правил на допомогу

Складно повірити, що всього лиш за декілька днів закінчиться літо, а разом з тим найщасливіший період для школярів – канікули. Більшість нас дорослих на собі вже відчули як не просто адаптуватися до робочого режиму у перші дні після відпустки. Що вже говорити про дітей, які впродовж 3 місяців мали «вільний графік». Особливо ж складно звикають до нових умов першокласники.

Адаптація

Пропонуємо 10 правил, які можуть стати вам у пригоді, щоб якомога менш проблематично і більш радісно зустріти вересень.

1. Щодня засинайте на 15 хвилин раніше, ніж вчора. Першокласник повинен спати не менше 10 годин на день, тому готуватися до сну йому необхідно не пізніше 21:00, 21:30.

2.Після 19:30 не має бути ніяких активних ігор, цей період краще присвятити читанню цікавих книг і спокійним розмовам з батьками.

3.Тільки після виконання першого пункту можна поступово зміщувати час пробудження. Щоразу на 10 хвилин.

4.Ранок добре починати з усмішки! Придумайте пісеньку, лічилочку …

5. Знайдіть союзників і друзів. Якщо майбутній першокласник до нового режиму дня звикатиме разом зі своїми друзями, однокласниками, йому буде простіше. Якщо ви живете в одному районі, домовляйтеся про зустрічі дітей на певному місці, їм це піде на користь і дорога до школи стане цікавішою.

6.Показуйте  приклад. Перегляньте свій режим. Адаптуйте його якнайближче до дитячого.

7.Денний сон або відпочинок. Не всім легко дається адаптація. Виділіть годину на відпочинок вдень. Сієста ще нікому не шкодила!

8.Правильне харчування. Збалансований раціон допоможе дитині легше звикнути до школи.

9.Невеликі радості. Кожного дня, який залишився до школи, робіть школяру невеличкі сюрпризи. Це компенсує будь-який дискомфорт, навіть раннє пробудження.

10.План на день. Без нього мотивація не буде ефективною та успішною. Заплануйте щось приємне, наприклад, похід у кіно, прогулянку в парк, тоді дитина прокинеться раніше всіх!

Фото взято з мережі Інтернет.

Джерело: видання «Ти і я».

, , , переглядів: 526

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *