Навчальний курс “Відповідальні батьки”. А який у вас підхід до безпеки в авто?

29.04.2017

Навчальний курс “Відповідальні батьки”. А який у вас підхід до безпеки в авто?

Статистика ДТП у яких гинуть діти вражає. Якщо взяти в цілому світ – це понад 186 тисяч дітей віком до 18 років. Згідно зі статистикою Міністерства охорони здоров’я України кожен 10-ий травмований у ДТП – це дитина.


Першою причиною даної ситуації в Україні є не належне ставлення до особистої безпеки. Коли ж в Європі правилам безпеки на дорозі навчають дітей змалку, оскільки най незахищеними учасниками дорожнього руху є саме діти.
Можна виділити декілька причин через які травмуються і гинуть діти у ДТП:
– не сиділи в автокріслі;
– були на передньому сидінні автомобіля;
– не були належно зафіксовані в авто;
– були у автокріслі передом до руху у віці до 1 року.


Змінити дану статистику допоможе нове покоління на новій освітній базі вважає голова Національної програми з попередження дорожньо-транспортного травматизму дітей та молоді Traffic Challenge Ольга Дробишева: “Докорінно ситуація зміниться, коли зросте нове покоління на новій освітній базі, на нових культурних принципах та цінностях. Чим раніше ми почнемо комплексно повсемістно грамотно та наполегливо з цим працювати – тим скоріше матимемо цивілізоване та безпечне майбутнє.”
З цією метою було запущено освітній проект “Відповідальні батьки”. “В рамках проекту ми створили унікальний навчальний курс, який має хоч раз пройти кожна людина, що живе в Україні та є учасником дорожнього руху.
“Цей курс побудований на найсучасніших медичних, технічних, психофізіологічних та інших фактах та на базі даних про успішний європейський досвід з подолання смертності на дорозі”, – пояснює Дробишева.
Авторами посібника “Відповідальні батьки”, крім Ольги Дробишевої, є голова Всеукраїнської спілки пара медиків Ярослав Вус, педіатр, кандидатка медичних наук Марина Мойсієнко та лікар медицини невідкладних станів, кардіолог Андрій Чернов. Планується включити даний курс до навчальної програми при жіночих консультаціях та пологових будинках. Оскільки європейський досвід показує, що на поведінку батьків у питаннях безпеки дітей треба впливати під час очікування дитини або коли дитина ще мала.
Тепер курс можна читати й в школах, оскільки його нещодавно ще й адаптували для дітей. “Ніякий контрольний орган не має такого впливу на дорослих, як його власна дитина, яка сама попросить не тягнути її на червоне світло, або резонно запитає “Ти хочеш зробити мене інвалідом?” – пояснює голова Traffic Challenge Ольга Дробишева.
Проект стартував зі Львова, адже, за статистикою, Львівська область є одним із проблематичних регіонів за рівнем загибелі у ДТП і дітей, і дорослих. Також курс вже прочитали для майбутніх батьків у столичному пологовому будинку №4. Дальше планується впровадження програми “Відповідальні батьки” у Дніпропетровській, Житомирській та Чернігівській областях. Організатори Traffic Challenge розраховують на підтримку місцевої влади та активно шукають локальних партнерів серед громадськості та бізнесу в усіх областях України для якнаймасштабнішого впровадження курсу.
Щоб вберегти життя наших дітей не чекайте поки їх навчать правил безпеки в школі або ж де інде, навчайтесь і дотримуйтесь правил дорожнього руху самі, а дитина дивлячись на вас буде копіювати правильні дії, адже ви є прикладом для свого чада.

Джерело: life.pravda.com.ua

, , , , переглядів: 381

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *