Небайдужі діти: дівчинка два дні прибирала півострів

26.07.2017

Небайдужі діти: дівчинка два дні прибирала півострів

Справжнім дивом у наш час є прояви суспільної свідомості. Як варіант – прибирання сміття. Так, так, не у власній квартирі, а саме у місцях загального користування: парках, скверах, на вулицях… .

Дієвий приклад нам усім показала юна дев’ятикласниця з Вінниці. Марія Чикальська з однокласниками вирішили відпочити в районі Бригантини у Вінниці, проте не змогли знайти жодної чистої ділянки, де б можна було присісти!

Дівчинка прибирала півострів

Дівчина вирішила діяти! Два дні підряд о 6 годині ранку, коли місто лише починало пробуджуватись, Марія вже активно прибирала сміття на півострові. За час прибирання школярка назбирала близько 50 мішків зі сміттям!

” Я поглянула на весь цей бруд та безлад і вирішила, що з цим потрібно щось робити. Попри те, що дуже люблю поспати, наступного дня вже о шостій ранку я згрібала у мішки сміття. Про свій задум не казала нікому, і виходила на прибирання раненько, аби люди не дивилися, як то кажуть, косими поглядами. Я прибирала весь той бруд два дні, і лише після прибирання першого дня вирішила батькам та сестрі показати результати своєї роботи. Показала фото “до та після”, і сім’я була відверто приємно здивована. Так, це було важко і морально, і фізично. Тому мене дуже пригнічує, коли люди не цінують роботу двірників чи, навіть, висміюють їх. Насправді це дуже важко і ще раз повторюся – вкрай неприємно”зауважує дівчина. 

Дівчинка прибирала півострів

Дівчинка прибирала півострів

Дівчинка прибирала півострів

 

 

 

Про прибирання Бригантини Марія написала пости у соцмережах, на що отримала безліч реакцій.
“Мені приємно і, навіть незвично, що всі так позитивно відреагували, я розумію, що все це не даремно і знаю, що у Вінниці є багато таких свідомих людей. Я написала пост в соцмережах з фото “до та після”. Я хотіла прибрати, але не хотіла мовчати, бо багато людей подумали б, що це прибрали якісь двірники, бо це їхній обов’язок, і продовжували б там смітити й надалі. А так, думаю, що вінничани замисляться перш, аніж викинути сміття”, – з посмішкою розповідає Марія Чикальська.
Своїм вчинком молода вінничанка сколихнула всю Україну, та показала чудовий приклад для наслідування “тут і зараз”, а не в далекому майбутньому.
Варто відзначити, що активісти Віниці висунули ініціативу винагородити дівчинку, зараз триває збір підписів.
 Джерело: vlasno.info
, , , переглядів: 1 021

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *