Які норми обліку школярів у навчальних закладах

15.09.2017

Які норми обліку школярів у навчальних закладах

Нещодавно ми публікували матеріал У скільки обійдуться батькам прогули школяра?

В якому говориться, що У Законі “Про освіту”, зокрема в статті 59 вказано, що батьки повинні сприяти здобуттю дітьми освіти у навчальних закладах або забезпечувати повноцінну домашню освіту. А якщо учень відсутній в навчальному закладі більше як 10 днів без поважної причини, керівництво складає відповідний акт і передає дані поліції. Батьків можуть притягнути до адміністративної відповідальності”.

Документація з обліку дітей і підлітків шкільного віку

Кабінет Міністрів України затвердив “Інструкцію з обліку дітей і підлітків шкільного віку”. В якій повідомляється:

Загальноосвітній навчальний заклад повинен мати:
  • книгу обліку учнів;
  • класні журнали;
  • особові справи учнів;
  • список учнів, які не прибули на навчання станом на 5 вересня (із зазначенням причини).

 У разі коли учень протягом поточного навчального року вибуває з населеного пункту, у загальноосвітньому навчальному закладі повинна бути відповідна заява батьків або осіб, які їх замінюють, із зазначенням причини вибуття.

У разі переходу учня для здобуття загальної середньої освіти до іншого навчального закладу подаються такі документи: заява батьків або осіб, які їх замінюють, про перехід дитини (підлітка) до іншого навчального закладу (із зазначенням причини); довідка, що підтверджує зарахування дитини (підлітка) до іншого навчального закладу; учнівський квиток.

Учні, які тимчасово не відвідували загальноосвітній навчальний заклад, подають медичну довідку чи письмове пояснення батьків або осіб, які їх замінюють, про причину відсутності на уроках. Довідки та пояснення зберігаються в особовій справі учня протягом навчального року.

Документація з обліку дітей і підлітків шкільного віку

Відділ освіти забезпечує збереження:
  • Списків дітей і підлітків шкільного віку разом з довідками з місця навчання тих учнів, які здобувають загальну середню освіту в інших навчальних закладах;
  • списків дітей і підлітків шкільного віку з вадами розумового та фізичного розвитку, які повинні навчатися у закладах для дітей, що потребують соціальної допомоги і соціальної реабілітації, а також тих, які не можуть навчатися за висновками психолого-медико-педагогічних консультацій.

 

, , , , , переглядів: 365

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *