Новий Трудовий кодекс попіклувався про новоспечених татусів

08.10.2017

Новий Трудовий кодекс попіклувався про новоспечених татусів

Цієї осені депутати збираються прийняти Трудовий кодекс. Вже зараз в нього внесені півтори тисячі поправок. Деякі з них приємно дивують.

новий Трудовий кодекс

Зокрема, з головного закону про працю зник вихідний 2 травня, зате внесена сієста — відпочинок серед дня. З’явилися пільги для військових і переселенців, а також для молодих батьків. Але профспілки незадоволені — вони вважають, що кодекс порушує права працівників, і готові з цим боротися.

Депутати з різних фракцій запевнили, що Трудовий кодекс, на відміну від тієї ж пенсійної реформи, особливих заперечень ні у кого не викликає, а тому новий КЗоТ, швидше за все, приймуть найближчим часом.

Одна з найцікавіших новинок — у Кодексі про працю згадали, що не тільки мами є батьками, а якщо за закон проголосують, то тата зможуть отримати два тижні законної відпустки відразу після народження малюка.

У проекті залишилися революційні речі. Наприклад, відпустку на 28 календарних днів (зараз лише 24). Правда, один з улюблених свят українців — 2 травня — зникне. Так що відпочивати будемо тільки 1 травня.

Натомість у проекті так само присутня сієста — тим, хто працює на спеці або в жарких приміщеннях дозволять додаткові перерви.

«Наразі прописані правила тільки для роботи під час морозів. А от щодо спеки — такого немає, хіба що працівникам спекотних цехів наказано видавати солону воду для відновлення балансу в організмі. А для працівників у інших галузях про жарку погоду нічого немає», — каже «Вістям» голова профспілок будівельників Василь Андрєєв.

Джерело: vesti

, , , переглядів: 494

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *