Перелік документів для поїздки дитини за кордон

11.04.2017

Перелік документів для поїздки дитини за кордон

Наближається літо і вже самий час планувати сімейний відпочинок. І для сімей які збираються відпочивати за кордоном постає питання — який документ є підставою для перетину кордону дитиною, та які ще документи необхідно мати з собою.

З 1 квітня 2015 року припинено виготовлення проїзних документів дитини для виїзду за кордон, також Державна міграційна служба більше не надає такі послуги, як «вписування дитини до закордонного паспорта батьків»  та «вклеювання фотокартки дитини, що досягла 5-ти років до закордонного паспорта батьків». Відтепер для виїзду за кордон з дитиною будь-якого віку, від народження, дитині потрібно оформити закордонний паспорт.

Однак, якщо у дитини є чинний проїзний документ, або вона вписана у закордонний паспорт одного з батьків,  ви можете виїхати з України з дитиною за цими документами до закінчення терміну їх дії, але не пізніше 1 квітня 2018 року.

Проте якщо дитина вписана до закордонного паспорту дорослого, але їй вже виповнилося 5 років, доведеться оформити дитині закордонний паспорт , оскільки вклеїти її фотографію до батьківського паспорту вже не можна.

Перелік документів для поїздки за кордон дитини

Інші документи, необхідні для перетину кордону

Також варто пам’ятати, що виїзд з України громадян,  які не досягли 16-річного віку, здійснюється  за  згодою  обох  батьків  (усиновлювачів)  та в їх супроводі  або  в  супроводі  осіб,  уповноважених ними, які на момент виїзду з України досягли 18-річного віку.

Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків, здійснюється за нотаріально  посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній  держави  прямування  та  відповідного  часового проміжку   перебування у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску.

Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі осіб, які уповноважені обома батьками, здійснюється за нотаріально посвідченою згодою обох батьків із зазначенням держави прямування  та  відповідного  часового проміжку перебування у цій державі.

Виїзд дитини  без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків можливий у таких випадках:

  1. якщо другий  з   батьків   є   іноземцем   або   особою   без громадянства,  що  підтверджується  записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску;
  2. якщо у паспорті громадянина України для виїзду за  кордон,  з яким   перетинає   державний  кордон  громадянин,  який  не  досяг 16-річного віку,  або  проїзному  документі  дитини  є  запис  про вибуття  на  постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у  дипломатичному  представництві або консульській установі України за кордоном;
  3. у разі пред’явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій:
  • свідоцтва про смерть другого з батьків; 
  • рішення суду про  позбавлення  батьківських  прав  другого  з батьків; 
  • рішення суду   про   визнання   другого  з  батьків  зниклим безвісти; 
  • рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним; 
  • рішення суду  про  надання  дозволу  на   виїзд   з   України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків; 
  • довідки про народження дитини,  виданої  відділом  реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно  до  частини  першої  статті  135  Сімейного кодексу України  (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).Джерело: ua.prostopravo.com.ua
, , переглядів: 1 064

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *