Перший! Завжди перший!

14.06.2017

Перший! Завжди перший!

Напевно, ви зустрічали дітей, які хочуть першими зайти у приміщення, першими вийти, першими добігти до гірки, завжди стояти у першій парі з дітьми. І частенько заходяться у істериці, якщо їм це не вдається. З такими впертюхати непросто і батькам і вихователям, і іншим дітям.

Перший! Завжди перший!

            На що варто перш за все звернути увагу?

На те, у чому саме дитина прагне бути першою. Якщо дитина прагне ліпше всіх танцювати, малювати, співати, швидше бігати, тобто бажання бути кращим обмежується певними видами діяльності, які цікаві дитині, тоді приводу для тривоги немає. Навпаки, це говорить про позитивні якості дитини, адже вона хоче бути кращою, навчатись новому.

Якщо ж дитина прагне бути першою тільки в дрібницях, які не потребують ні старань, ні вмінь – варто насторожитися. Батькам у даній ситуації потрібно оглянутись на себе: чи не було такого, щоб ви надто стимулювали дитину на успіх? Таке відношення мами і тата може сприяти тому, що дитина буде вважати, що бути не першою у будь-чому – соромно і погано.

Бути першим – це бути завжди на виду, бути помітним. Часто це сигналізує про те, що дитина відчуває недостатньо уваги з боку батьків, і такою поведінкою намагається заповнити цю прогалину. Також прагнення до першості у всьому, може сигналізувати про невпевненість у собі, наявність тривог. При цьому сама дитина не може зрозуміти, що з нею відбувається, і таким доступним малюкові способом захищається від суворої дійсності.

Перший! Завжди перший!

       Як дитині допомогти?

Немає сенсу достукуватись до дитячого голосу розуму і доказувати, що “не головне бути першим, головне – участь”. Намагайтесь розібратись, чому малюк так прагне лідирувати. Так і запитайте у нього: “Навіщо тобі бути першим?” Можливо цим запитанням ви заженете дитину у глухий кут. Проте сама спроба відповісти – вже вкрай важлива. І в цьому батьки можуть допомогти дитині.

Проте бувають ситуації, коли декілька дітей відразу хочуть бути першими. Наприклад, при виході з дитячого садка на прогулянку, декілька дітей хочуть бути в першій парі. Досвідчені вихователі у такій ситуації скажуть: “Варто домовлятися з дітьми: на прогулянку першими, узявшись за руки, виходять Віталик і Богданка, а з прогулянки – Олег і Віра”.

Більше спілкуйтесь зі своїми дітьми! Коли виникне проблемна ситуація, вам простіше буде знайти її рішення та зрозуміти причини поведінки дитини.

Перший! Завжди перший!

 

, , , , переглядів: 463

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *