Підполковник міліції взяла на виховання 16 дітей

24.07.2017

Підполковник міліції взяла на виховання 16 дітей

Четверо хлопців і дванадцять дівчаток три роки тому докорінно змінили життя сім’ї Куцеликів. Підполковник міліції Тамара Лисенко-Куцелик з чоловіком Олегом взяли під опіку 16 дітей з трьох різних сімей. Спочатку дев’ять з однієї родини, потім шість з іншої, а цьогоріч до них приєдналися ще двоє хлопчиків. Спершу Тамара взяла дев’ятьох сиріт з однієї родини. До цього подібних випадків в Україні не було.

Родина Тамари Лисенко

Про цю сім‘ю нам розповіли друзі, – пригадує Тамара Лисенко, – сказали, що діти дуже хороші, але так склалося, що маму позбавляють батьківських прав. У них одна мати та різні батьки. Батько кількох з них наклав на себе руки прямо у них на очах. У дітей важка доля, у рідній сім’ї за ними ніхто не доглядав, вони змушені були просто виживати. Бувало й таке, що не мали що поїсти. Спочатку було дуже важко з навчанням, адже до школи вони практично не ходили: старшим дітям доводилось доглядати менших. А вже зараз маю навіть кількох відмінників!

Родина Тамари Лисенко

Що пережили ці діти, Тамара достеменно не знає, адже вони навіть пригадувати й розповідати не хочуть. Жінка каже, що всі діти дуже різні й до кожного треба індивідуальний підхід.

Через рік після того, як дітки у нас адаптувалися, нам розповіли про ще одну сім’ю, що залишилась без родини, – говорить Тамара. – Ми і їх вирішили забрати до себе. Потім захотіла взяти ще одного хлопчика, а у нього був ще братик. Взяли обох. Найменшій дівчинці зараз чотири роки. А до мене вона потрапила у дворічному віці. Аж не віриться, як швидко промайнув час…

Родина Тамари Лисенко

Ще під час служби в міліції Тамарі Лисенко доводилося часто бачити дітей зі зламаними долями через нестачу батьківської любові. Це і підштовхнуло її на створення будинку сімейного типу.

Я сама виросла в багатодітній сім’ї. Нас до столу сідало десятеро. А у сусідів було семеро дітей, їх мати покинула, і всі вони пішли до інтернату. Ні в кого з них життя не склалося. Дуже хочеться, щоб у моїх, прийомних, була краща доля.

Родина Тамари Лисенко

Зараз родина живе в 11-кімнатній квартирі в Олександрії. Облаштувати будинок сімейного типу їм допомагали усі небайдужі.

Маю багато друзів, – говорить багатодітна мама, – всі вони нам допомагають, чим можуть: то одягом, то продуктами. Одне з улюблених занять у новій родині – куховарити разом. Дітям дуже подобається ліпити пироги та вареники. А готувати доводиться дуже багато. Проте, помічників вистачає. Старші дівчатка з задоволенням допомагають у всіх домашніх справах. Біля будинку мають навіть невеличкий город, де діти самі вирощують різноманітні овочі.

Родина Тамари Лисенко

Ми щодня встаємо близько шостої години ранку. Діти прокидаються першими і будять нас. Робимо дітям сніданок. Інколи я, інколи чоловік. Снідаємо, і відвожу їх на навчання. Кого в школу, а кого вже в училище. У родині дуже багато сімейних традицій. Ми разом святкуємо дні народження і обов’язково даруємо один одному подарунки. Наші дітки не мають ні в чому відмови. Раніше їм ніхто ніколи не влаштовував свят. На Різдво всі дружно їздимо колядувати до всіх моїх друзів. Діти знають безліч колядок і щедрівок. А щороку їздять в літні табори. У мене вони вже де тільки не були: і в Макдональдсі, і в зоопарку… Коли у них не було батьків, вони нічого цього не бачили. Дуже люблять фотографуватися. Часто влаштовую їм фотосесії і роблю портрети. Коли вони виростуть і підуть з сім’ї, подарую кожному фотоальбом на згадку.

Родина Тамари Лисенко

Тамара зізнається, що за службою в міліції сумує. І впевнена, що змогла б поєднувати і виховання дітей, і улюблену роботу.

Це так здається, що коли багато дітей, то дуже важко. Зовсім ні. Старші діти завжди приглядають за малечею, тому й вільного часу в мене достатньо.

Родина Тамари Лисенко

Окрім прийомних,Тамара виростила ще й своїх двох дітей, і не так давно стала молодою бабусею.

Я по сто разів на день чую “Мама”! Це надзвичайно приємно. Не люблю, коли кажуть, що виховую “чужих” дітей. Які вони чужі? Це мої рідні діти! Моя найбільша мрія, щоб всі вони були здоровими і виросли порядними й добрими людьми.

Фото з сімейного архіву

, , , переглядів: 3 392

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *