«Пласт – це стиль життя»

08.05.2017

«Пласт – це стиль життя»

В Острозі діє Національна скаутська організація України «Пласт», члени якої вже понад 20 років успішно виховують справжніх патріотів. Вихідцями із Пласту є теперішній Голова Острозької РДА Богдан Турович, депутат Острозької міської ради Андрій Смирнов, викладачі Острозької академії Роман та Юлія Шулики. Про пластунів та історію організації ми поспілкувалися із керівником Острозького осередку «Пласту» Наталією Мантулою.

Пласту понад 100 років, але на жаль, далеко не всі знають про цю організацію. Як ви вважаєте чому? Для тих хто не знає, розкажіть що таке Пласт?

Саме так, Пласт в Україні є вже 105 років. Уже понад століття тому прогресивні люди розуміли, що майбутнє держави залежить від її молоді. Саме для виховання такої молоді, яка поведе за собою всіх до свідомого та відповідального майбутнього, і створили молодіжну скаутську організацію. Зараз Пласт – це Національна скаутська організація України. Це організація для патріотичного і всебічного самовиховання.

Чому про Пласт не всі знають? Можливо, просто зараз у них немає такої внутрішньої потреби. Інформацію про Пласт знайти дуже легко – зараз діяльність організації широко висвітлюється у ЗМІ.

А як давно ви у організації? Що вас тримає в пласті вже понад 20 років?

Я в Пласті уже з 1993 року. Майже від самого початку існування Пласту в Острозі. В Пласті не буває просто членів організації зі стажем або без. Пласт – це стиль життя. Ти або сприймаєш його, зливаєшся з ним і ви разом на все життя, або ж це не твоє, і ви прощаєтесь рано чи пізно. Ніщо мене тут не тримає. Пласт просто частинка моєї душі.

 

Розкажіть трохи про те, як розпочинався Пласт в Острозі, адже ви були однією із перших пластунок.

Пласт свого часу довго був у вигнанні. На то були свої історичні причини. Після здобуття Україною своєї незалежності діаспора бережно повернула Пласт додому. Осередки стали з`являтись у різних містах, здебільшого на західних теренах. Тоді і в Острозі двоє молодих завзятих людей загорілись Великою Грою. І втілили свої мрії у життя. Познайомились з пластунами Рівного, і привезли ідею дорідного міста. Так в 1992 році набрали перші гуртки. Сашко Юрчук та Юрко Ткачук. Їм завдячуємо народженню Острозької станиці. А вже влітку 1993 діти брали участь у перших своїх пластових таборах.

Один із засновників Пластового осередку в Острозі Юрій Ткачук

Один із засновників Пластового осередку в Острозі Юрій Ткачук

 

Наталя Мантула та Олександ Юрчук (засновник пласту в Острозі)

Наталя Мантула та Олександ Юрчук (засновник пласту в Острозі)

 

Як ви вважаєте чому пласт не втрачає своєї актуальності? А навпаки набирає обертів та отримує підтримку від влади?

Уже досить багато вихованців Пласту реалізовують себе в дорослому житті, в тому числі і в керівних ролях. І вони завжди продуктивні. Пласт стає хорошим стартом і підтримкою в майбутньому. Тут завжди можна почерпнути собі нові натхнення та сили. А в розвитку молодої держави проблеми молоді завжди мають бути актуальними. Діти і молодь – це самі надійні інвестиції. І чим далі, тим більше влада справді підримує проекти нашої організації як на рівні країни, так і на місцях.

Хто може стати пластуном і у якому віці? Як це зробити?

Пластунами можуть бути всі дорослі та діти віком від 3 років. Для різних вікових груп – своя програма, свої завдання, вимоги, методи. І різні умови вступу та набуття дійсного членства.

Більш детально з інформацією про пласт можна ознайомитись на сайті пластового порталу: www.plast.org.ua, на сторінці у Фейсбуці. Щодо членства в Острозі та районі звертайтесь до нас: (098) 330-0717

Передача Вифлиємського Вогню Миру 2013

Передача Вифлиємського Вогню Миру 2013

 

Джерело: http://ostrog.rayon.in.ua
, , , переглядів: 640

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *