Як платитимуть за пологи?

24.04.2017

Як платитимуть за пологи?

Міністерство охорони здоров’я планує змінити підхід до системи оплати пологів. Мова йде про так званий “прейскурант цін”, обіцяють зробити його прозорим, пацієнт має розуміти за які послуги і скільки має заплатити

Про це у програмі телеканалу ZIK розповіла Уляна Супрун, виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я України.

«Сьогодні, коли пацієнт приходить в українську лікарню, він не знає, яку суму потрібно буде заплатити лікареві. Зокрема, він не знає, чи від нього вимагатимуть 5 тисяч гривень, чи тисячу доларів. Натомість, після реформування системи охорони здоров’я, людина чітко розумітиме, за що скільки потрібно платити. Тобто, введеться так званий, прейскурант цін на медичні послуги»,– каже Уляна Супрун.

За її словами, у міністерстві охорони здоров’я планують змінити й систему оплату пологів. Зокрема, якщо жінка захоче отримати додаткові послуги, то кошти за них залишаться у бюджеті лікарні, а не осідатимуть в кишенях лікарів, як це є зараз.

«Яскравим прикладом корупції в українських лікарнях є оплата пологів. Проте, цю ситуацію ми хочемо змінити. Зокрема, якщо жінка народжуватиме дитину в звичайній палаті та у чергового лікаря, але виникне потреба робити їй кесарів розтин, то за це вона не платитиме. Проте, якщо жінка захоче окрему кімнату та щоб її оперував саме той лікар, якого вона обрала, тоді можна буде додатково заплатити. Але ці кошти не підуть в кишеню лікаря, а залишаться у самій лікарні. Вже потім за ці гроші можна буде купити медичне обладнання, зробити ремонт у лікарні, або ж підвищити зарплату медпрацівникам», – додає Уляна Супрун.

Посадовець переконана, лише в такий спосіб можна буде зменшити корупцію в лікарнях при пологах. Пані Супрун вважає що додаткова оплата пологів дасть можливість покращувати умови медзакладів. Адже кошти залишатимуться у бюджеті лікарень.

Джерело: Телеканал ZIK

, , , переглядів: 500

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *