Поліція опублікувала список акаунтів українських підлітків, які в соцмережах цікавляться темою суїциду

19.02.2017

Поліція опублікувала список акаунтів українських підлітків, які в соцмережах цікавляться темою суїциду

Департамент кіберполіції Національної поліції України повідомив про виявлення в соціальних мережах небезпечних груп, в яких дітей доводять до самогубства. Про це повідомляє відділ комунікації Нацполіції України.

Безпека дітей

Фанати таких спільнот називають себе «китами», через те, що ці тварини асоціюються у них зі свободою. Використання поняття «кити» ( «летючі кити»), можливо, пояснюється тим, що цей вид ссавців – один з небагатьох, представники якого добровільно можуть звести рахунки з життям.

 « Подібні суїцидальні спільноти називаються «Море китов» і «Тихий дом». Тому у всіх прихильників «моря китов» і «тихого дому» на особистих сторінках зображені відео або малюнки з летючими китами », – йдеться в повідомленні.

Крім того, в поліції розповідають, за якою схемою працюють зловмисники, які організовують подібні групи.

 « Для того, щоб вступити в такі групи, потрібно подати заявку для вступу в неї і написати певний текст у себе на сторінці. Якщо адміністрація групи затвердить кандидатуру, то буде проведено невелике психологічне вивчення особистості і її готовності до самогубства через спілкування в чаті », – відзначають в поліції.

Наступне повідомлення буде з завданням (опис завдання і час, який надається на його виконання). Виконання кожного завдання потрібно фіксувати на фото або відео. На кожне завдання надається обмежений час. Якщо учасник не встигає його виконати, то його виключають з групи.

«Всього дається 50 завдань (« квестів »). У фейковий «спільнотах» – від 13 до 50 «квестів», це залежить від адміністратора. Останній схиляє дитину до виконання завдань, причому практично всі завдання передбачають нанесення дитині власноруч каліцтв або завдання болю. Всі ці «квести» в обов’язковому порядку знімаються на відео », – йдеться в повідомленні.

Коли адміністратор групи впевнений в тому, що дитина готова до самогубства, створюється аудіо з музикою, в якому дитина виступає в головній ролі. У ролику обумовлюються всі його проблеми, які він озвучив «провіднику». Єдиний вихід з усіх проблем, які озвучуються в цьому «творі», – вчинити самогубство. Перед цим дитина слухає аудіозапис і робить останній крок.

« Фінальне завдання – покінчити життя самогубством і зафіксувати момент смерті на камеру в режимі online. Відеозаписи надалі  продаються в мережі Інтернет або в Darknet », – зазначили у відомстві.

У зв’язку з цим батькам, щоб не допустити потрапляння дітей в такі групи, рекомендується:

  • Приділяти більше уваги психологічному стану дитини;
  • Перевіряти тіло  дитини на наявність пошкоджень. У разі їх виявлення – з’ясовувати обставини, при яких вони з’явилися. Особливу увагу звертати на пошкодження різного роду в формі кита;
  • Перевіряти облікові записи (аккаунти) дитини в соціальних мережах і групи, в які входить аккаунт. Перевіряти вміст спілкування в приватних чатах;
  • Звертати увагу на коло спілкування дитини;
  • Намагатися зайняти вільний час дитини спортивними або культурними секціями;
  • Обов’язково контролювати, які фото – і відеофайли знаходяться в гаджетах дитини;
  •  Встановлювати функцію «батьківський контроль» на всіх гаджетах дитини. 
  • Безпека дітей

Департаментом кіберполіції була виявлена ​​одна з таких груп https://vk.com/blueskitea. У неї входили 209 користувачів з України. Аналізуючи діяльність зазначених груп, кіберполіції встановила постійних учасників таких спільнот.

«При цьому слід зазначити, що такі групи щодня блокуються адміністрацією соціальних мереж за зверненнями правоохоронних органів або їх користувачів.»

Тому, при виявленні таких груп самостійно, просимо повідомляти в кіберполіцію – цілодобово, телефон гарячої лінії (044) 374-37-21 (з 8:45 до 19:30 в робочі дні) або звертатися до адміністрації соцмережі, в якій була виявлена ​​група.

Кіберполіція звертається до батьків і всіх небайдужих із проханням бути пильними, при можливості – перевірити облікові записи ваших дітей чи не зареєстровані вони під зазначеними в списку іменами. При виявленні додаткових облікових записів Департамент кіберполіції інформуватиме шляхом поновлення цього списку », – резюмували в поліції.

Джерело: kievpravda.com

, , , , переглядів: 1 806

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *