Поради батькам майбутніх першокласників

13.06.2017

Поради батькам майбутніх першокласників

Зовсім скоро ваш малюк переступить поріг свого першого класу, і ви відчуєте, що розпочавсь новий етап у житті вашої дитини – етап дорослішання, адаптації до нового середовища перебування, комунікації з однолітками та старшими учнями. Для того щоб навчання дитини було успішним, продуктивним, дитина легко адаптувалась до школи, і з радістю відвідувала уроки, зверніть увагу на наступні поради психологів:

 

 • Не вимагайте надто багато від дитини. З моменту першого вересневого дзвінка на дитину й так чекає достатньо нових вимог і заборон.
 • Пам’ятайте, що помилки властиві всім людям, особливо маленьким дітям.

Поради батькам першокласника

 • Чергуйте відпочинок з навчанням, адже дитині потрібно відпочивати. Коли дитина стомилась, змініть рід діяльності: прогуляйтесь на вулиці, почитайте цікаву книгу (що не стосується навчання), пограйте у гру.
 • Слідкуйте за харчуванням дитини, воно має бути повноцінним та багатим на вітаміни, відповідно до віку та потреб дитини.
 • Створіть вдома особистий шкільний куточок вашого першокласника, де зможуть зберігатись його зошити, книги, фарби, пластилін; щоб дитина могла самостійно розпоряджатись навчальними матеріалами. Зверніть увагу на розміщення письмового столу дитини, зручність крісла, поставу дитини при роботі за столом. Особистий шкільний куточок не має бути й ігровим водночас. Для ігор відведіть інше місце, бажано, не поруч із навчальним.
 • Давайте дитині час на відпочинок. Поступово продовжуйте час навчання на одну-дві хвилини, доводячи його до 20 хвилин без відпочинку.Поради батькам першокласника
 • Будьте поблажливі до можливих відмов і істерик. Проявляйте свою фантазію, щоб захопити дитину заняттями, не треба погрожувати дитині, що віднімете іграшку або улюблену річ. Така поведінка з боку дорослих, може викликати агресію і антипатію, з боку дитини, до будь-якого виду занять і вправ.
 • Не треба лякати дитину труднощами, з якими стикаються школярі. Розкажіть, як ви вчилися у школі, покажіть свої фотографії і постарайтеся заспокоїти дитину. Поговоріть з дитиною про плюси школи, наприклад: знайде нових друзів, дізнається багато нового і цікавого і т.д.
 • Не розмовляйте з дитиною у наказовому тоні, зробіть спілкування ввічливим і культурним, щоб дитина володіла необхідним запасом «чарівних» слів: вибачте, дякую, будь ласка, і т.д.
  Поради батькам першокласника
, , , переглядів: 447

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *