Поради зайнятим татусям. Як брати активну участь у вихованні дитини, якщо маєш обмеження в часі

10.03.2017

Поради зайнятим татусям. Як брати активну участь у вихованні дитини, якщо маєш обмеження в часі

 

Поради зайнятим татусям

Роль батька у вихованні дитини не менш важлива, ніж материнська. Адже кожен малюк потребує гармонійного розвитку, який може отримати лише за участю обох батьків. Але, якщо склалось так, що робота залишає вам мало часу на спілкування з дітьми. І з кожним разом ви розумієте, що куплені подарунки аж ніяк не компенсують тих дорогоцінних моментів проведених з вашим малюком і це аж ніяк не вихід.
Пропонуємо декілька порад, які хоча і не розширять кількісні межі вашої взаємодії, але допоможуть наповнити її якісним змістом.

1. Не відкладайте спілкування «на потім». Не рідко чоловік вважає, що догляд за немовлям – це виключно право жінки, що більш активна його участь у вихованні, припадає на момент, коли донька або син підросте і стане повноцінним співбесідником. Однак це не зовсім правильне припущення. Спочатку крихітка засвоює інформацію про довкілля на рівні емоцій і відчуттів, а потім на понятійному рівні. Тому, якщо малюкові з раннього віку знайомі тепло батьківських рук і тембр його голосу, то в майбутньому в дитини сформуються з татом близькі стосунки.

2. Розмовляйте з малюком. Коли малюк підросте, візьміть за правило виділяти хоча б 10-15 хвилин, щоб розпитати, як минув день. І ви розповідайте про свої справи. Звичайно, не йдеться про деталі свого бізнесу, своєї професії, але розказати дитині, що сьогодні тато дізнався, з кількома клієнтами спілкувався і таке подібне, цілком можливо. Особливо, діліться своїми емоціями (задоволення, радість, сум). Нездатність зрозуміти та висловити свої почуття – це одна із головних проблем сучасних людей.

Поради зайнятим татусям

3. Організуйте екскурсії на роботу. Звичайно, якщо це можливо. Це сприятиме тому, що малюк простіше перенесе розлуку з татом, якщо у нього буде уявлення про місце, де той перебуває більшу частину часу. І, як знати, можливо, ваша професія стане справою життя і вашої дитини.

4. Компенсуйте кількість спілкування якістю. Якщо ви повертаєтесь додому в той час, коли діти вже солодко сплять, єдиний вихід – це перенести спілкування на вихідні. Але воно повинно бути повноцінним. Варіант «тато біля комп’ютера, а дитина поруч «під наглядом», не зараховується. Так само як і спільний похід в гості, де діти розважаються окремо від батьків. Добре, якщо в сім’ї з’являться усталені традиції – обов’язкова спільна суботня вечеря і недільна годинна прогулянка. Діти кожен день дізнаються багато нового, їхнє життя повне несподіванок, тому сімейні ритуали дарують малятам відчуття безпеки.

Поради зайнятим татусям

5. Складіть «Список занять з татом». Наприклад, у понеділок буде 15-30 хвилин спільного читання, у середу – домашні перегони іграшкових автомобілів, а у п’ятницю – змагання зі збору пазлів та інше. Ще одна хороша ідея – раз на місяць присвячувати день якомусь новому заняттю.
І важливо! Робота завадила вирватись раніше додому? Значить, потрібно попередити дитину і перенести заплановане. Невиконання обіцянок вами може призвести до формування безвідповідальності у самої дитини. Адже діти повторюють не те, що їм говорять. Вони копіюють реальні вчинки своїх батьків.

Фото з інтернету.

, , переглядів: 471

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *