Причини дитячої агресивної поведінки: думка психолога

21.01.2018

Причини дитячої агресивної поведінки: думка психолога

Всі діти час від часу висловлюють свій гнів і поводяться агресивно. Це – нормально, адже дитина поки що не навчилась правильно висловлювати свої емоції і почуття. Однак іноді малюк стає некерованим у своєму гніві, впоратися з ним не виходить ні батькам, ні вихователям.

агресивна дитина

Дуже важливим періодом є  2-4 роки: у цей час ігнорувати дитячу агресивність не можна.

Важливо зрозуміти, чи є причини у дитячої агресивності, – каже психолог Аліна Кушнерева, – припустимо, дитина вдарила когось: це тому, що її образили, щось не дали, не звернули на неї уваги? Безпричинна агресія – привід серйозно задуматися над тим, що вашій дитині потрібна допомога фахівця. Жорстокість, загроза життю або здоров’ю оточуючих – це ті ознаки, які ні в якому разі не можна ігнорувати!

Спробуємо за допомогою психолога зрозуміти, чому ваш малюк поводиться так войовничо:

агресивна дитина


                                 1).  Неготовність мами до материнства

Вагітність стала для вас несподіванкою, причому не дуже приємною? У вас були інші плани на найближче майбутнє, і тепер, дивлячись на малюка, ви мимоволі думаєте: «А я ж зараз могла зробити кар’єру (вчитися, подорожувати по світу) …»

Ви ведете себе як зразкова матір, але малюк несвідомо зчитує ваш настрій. І, щоб довести (зрозуміло, теж несвідомо), що він важливий для матері, малюк починає поводитися агресивно. «Такі настрої у мами приводять до того, що у малюка не розвивається (або частково не розвивається) базова довіра до світу, – каже психолог, – з одного боку, ближче людини, ніж мама, у нього немає, а з іншого – він і їй не дуже довіряє. Він відчуває себе беззахисним, і вибирає свій спосіб захисту – агресію».

Порада: переоцініть своє материнство! Подумайте: якими б ви хотіли бачити ваші стосунки з дитиною через 10, 15 років? І що ви зараз робите для того, щоб вони були саме такими, як вам хочеться?

агресивна дитина

2). Гіперопіка

У батьків, що занадто опікуються дитиною, малюк може стати агресивним! Якщо ви не даєте йому певний рівень свободи, якщо не заохочуєте його самостійність і не дозволяєте ніяк висловити свою індивідуальність, малюк може зважитись на бунт!

Порада: є такий термін – «удушення любов’ю». Подумайте: чи не цим ви зараз займаєтеся по відношенню до своєї дитини? Давайте їй можливість проявити себе, ставати самостійною!

агресивна дитина

3). Низький рівень емпатії

Коли дитина не розуміє емоційної складової своїх вчинків, тобто, не розуміє, що комусь може бути боляче, фізично або морально, вона стає жорстокою. Вона просто не «зчитує» емоції інших людей: їй хочеться посмикати вас за волосся і подивитися, чи зможе вона вирвати їх з коренем! І не розуміє, що вам може бути боляче …

Порада: говоріть з дитиною частіше про почуття, емоції, свої і чужі! Пам’ятайте: якщо вчасно не розвинути у дитини емоційний інтелект, у майбутньому вона виросте бездушною, жорстокою людиною, від якої будете страждати, в першу чергу, ви самі. Зверніться до психолога: існують різні ігрові техніки, які допоможуть скорегувати поведінку малюка. Досить буде 4-5 консультацій, щоб ситуація почала виправлятися.

Батькам треба насторожитися, якщо дитина у віці 2-4 років раптом стає неадекватно агресивною, – каже психолог Аліна Кушнерева, – є ризик того, що у неї відбулися порушення фізіологічного порядку, порушення в психіці. Чим швидше ви звернетеся до фахівця, тим більше шансів на те, що ваша дитина буде здоровою!

агресивна дитина
Що робити батькам агресивної дитини?

Аналізуйте: що могло бути причиною агресивної поведінки? Можливо, її спровокували якісь зміни в житті малюка: переїзд, хвороба, поїздка, зміна дитячого садка. Емоційні потрясіння можуть стати причиною тимчасового регресу в поведінці малюка. Якщо бачите, що ніякі методи впливу, вами вжиті, не поліпшують ситуацію, зверніться до психолога і невролога. Варто зробити енцефаллограмму, щоб зрозуміти, чи немає якихось порушень в діяльності мозку. Не ігноруйте агресивність дитини, адже мова йде про її долю і, може бути, навіть життя!

Джерело: https://www.moirebenok.ua/psihologiya/vospitanie/prichiny-agressivnosti-rebenka-mnenie-psihologa/

, , , , , , переглядів: 340

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *